Білки лами проти коронавірусу: науковці проводять дослідження

Білки лами проти коронавірусу: науковці вивчають властивості антитіл

Фото: Пиксабай

У боротьбі з коронавірусом можуть допомогти лами. Ці тварини продукують особливий вид антитіл, які можуть бути ефективними проти Covid-19.

Дослідники Техаського університету в Остіні та Національного інституту охорони здоров’я, Гентського університету у Бельгії поєднали дві копії цих антитіл та створили нові, які зв’язуються з білком коронавірусу. Цей тип білку називається шиповим та не дозволяє вірусу проникати у клітину та заражати її.

– Це антитіло нейтралізує SARS-CoV-2, – йдеться у результатах дослідження.

Читайте: У США схвалили препарат для лікування коронавірусу

Поки цей метод перебуває на стадії вивчення, науковці готуються до тестуванні на тваринах. За їхніми словами, цей метод має переспективу не як вакцина, а як ліки від коронавірусу.

– Це не вакцина. Вакцини повинні вводитися за місяць або два до зараження. Терапія антитілами дає захист і  може використовуватися для лікування хворих, – пояснюється у матеріалі.

До речі, допомогла у боротьбі з коронавірусом лама на ім’я Вінтер. Тварина живе на фермі у Бельгії.

Нагадаємо, раніше ми писали про лікування коронавірусу в Італії.

Джерела: EurekAlert, Pixabay

Міла Грубнік редакторка розділу Здоров’я
Категорії: Світ