Очільник МЗС Німеччини Гайко Маас назвав недостатніми штрафні заходи ЄС щодо Білорусі, які зачіпають компанії і особи в оточенні білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Глава МЗС ФРН закликав розширити санкції на сектори білоруської економіки.
Попередніх санкцій, що зачіпають конкретні компанії та представників влади в оточенні Олександра Лукашенка, вже недостатньо.
– Санкції потрібно поширити на цілі сектори білоруської економіки, – заявив глава німецького зовнішньополітичного відомства в інтерв’ю виданню Die Welt, навівши як приклад калійну промисловість та енергетику.
Маас додав, що необхідно позбавити Мінськ можливості залучати кошти всередині ЄС за допомогою випуску державних облігацій.
Тим часом журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк на своїй сторінці в Твіттері повідомив, що ЄС вже заморозив активи і ввів візові заборони щодо 78 офіційних осіб і 8 компаній з режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Обмеження стосуватимуться кількох білоруських бізнесменів і членів сім’ї диктатора Лукашенка. До списку санкцій також увійшли ректори, прокурори, судді, міліціонери і високопоставлені військовослужбовці країни.
На офіційних ресурсах інформація про посилення санкцій повинна з’явитися пізніше, говорить журналіст.
Пізніше стало відомо, що до санкцій країн ЄС проти Білорусі приєдналися ще 7 країн, які ввели обмежувальні заходи проти білоруських авіакомпаній після інциденту з посадкою Мінськом літака авіаліній Ryanair.
Республіка Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, а також країни ЄАВТ – Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, приєднуються до цього рішення Ради ЄС, – повідомили в Раді ЄС.
Ці країни закриють повітряний простір і доступ в аеропорти для білоруських авіаперевізників всіх видів.
Санкції ЄС проти Білорусі
16 червня посли Євросоюзу ухвалили пакет санкцій проти Білорусі, які запровадили через примусову посадку літака ірландської авіакомпанії Ryanair у Мінську та затримання опозиційного блогера Романа Протасевича.
Про це повідомив Рікард Йозвяк у Twitter та зазначив, що вони направлені на 78 осіб та сім організацій, які зокрема причетні до репресій у Білорусі.
Міністри закордонних справ країн ЄС 21 червня офіційно оголосять про запровадження четвертого пакета вже узгоджених штрафних заходів щодо Білорусі.