Акцент на Україні та безпеці: Данія головуватиме у Раді ЄС до кінця року

Данія розпочала головування в Раді ЄС: які пріоритети

Getty Images

З 1 липня Данія перебрала на себе головування в Раді Європейського Союзу. У наступні пів року країна зосередиться на зміцненні європейської безпеки, розвитку оборонної промисловості та підтримці України.

Про це повідомляється на сайті уряду Данії.

Програма данського головування в ЄС

Данія ввосьме головує в раді Європейського Союзу – до 31 грудня 2025 року.

З огляду на повномасштабне вторгнення Росії в Україну та мінливий геополітичний ландшафт, що характеризується глобальною стратегічною конкуренцією, Рада з питань закордонних справ буде працювати над створенням більш міцного та стійкого ЄС, який братиме на себе більшу відповідальність за власну безпеку. Мета полягає в тому, щоб до 2030 року Європа була здатна захищати себе.

Головування Данії продовжить роботу над внутрішніми реформами в ЄС, необхідними в сучасних геополітичних умовах.

Продовжиться робота з розширення ЄС, зокрема йдеться про переговори з Україною, Молдовою та Західними Балканами.

Також зусилля докладатимуть до зміцнення і поглиблення відносин ЄС з Великою Британією та іншими західноєвропейськими країнами, що не входять до ЄС.

Данія під час свого головування у раді ЄС планує розширити глобальні партнерства, зміцнити присутність на світовій арені та зосередиться на розвитку демократій та зміцненні економічної спроможності.

Читайте також
Від загроз із повітря: Данія планує терміново закупити ППО майже на $1 млрд

Підтримка України

Данське головування докладатиме зусиль, щоб Україна залишалася пріоритетом політичного порядку денного та щоб Євросоюз продовжував надавати українцям потужну військову, цивільну, економічну та політичну підтримку.

Данія сприятиме тому, щоб Україна отримувала допомогу від відсотків з заморожених російських активів. Підтримка цивільного сектора безпеки України через Консультативну місію ЄС (EUAM Україна) залишатиметься пріоритетом, йдеться у програмі дій.

– Надзвичайно важливо зміцнити довгострокову стратегію стримування, зокрема після потенційного припинення вогню або укладення мирної угоди. Тому головування надаватиме пріоритет зусиллям, спрямованим на збільшення загальної військової підтримки Україні. Це передбачає спільні закупівлі та відшкодування військових внесків держав-членів через Європейський фонд миру (EPF), – йдеться у документі уряду Данії.

Данське головування підтримуватиме Місію військової допомоги ЄС (EUMAM Україна) та буде прагнути зміцнити європейську та українську оборонну промисловість. Крім того, Данія підтримуватиме надходження інвестицій в оборонний сектор України.

Країна також зосередиться на збереженні та ухваленні найжорсткіших санкцій проти Росії та боротиметься проти їх обходу.

Читайте також
Данія інвестує 500 млн крон у запуск українського оборонного виробництва на своїй території — Умєров
Марта Бондаренко редакторка стрічки
Категорії: Світ