Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп обмовився, що у п’ятницю він поїде до Росії, щоб зустрітися із диктатором Володимиром Путіним. Через кілька хвилин він уточнив, що все ж Путін прилетить до США.
Про це він заявив під час брифінгу у Білому домі у понеділок, 11 серпня.
Зустріч Трампа з Путіним 15 серпня
– Знаєте, я збираюся зустрітися з Путіним. У п’ятницю я їду до Росії. Мені не подобається перебувати тут і говорити про те, наскільки небезпечною, брудною й огидною стала колись прекрасна столиця, – сказав він.
Раніше американська та російська сторони заявляли, що зустріч має відбутися на Алясці у Сполучених Штатах.
Відповідаючи на запитання журналістів, Трамп уточнив, що зустріч із Путіним відбудеться 15 серпня все ж на Алясці.
– Путін приїжджає до нашої країни. Не ми до нього, – заявив Трамп.
Президент США додав: Я збираюся поговорити з Путіним і скажу йому, що ви маєте покласти цьому край.
За словами Трампа, диктатор Путін хоче зустрітися з ним якомога швидше.
Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті зазначав, що Москва намагається перетворити заплановану зустріч Трампа та Путіна не на реальні мирні переговори, а на інструмент для роз’єднання США та Європи.