Заморозка інвестицій та вільне падіння рубля. Як Китай ускладнює життя російській економіці

Як Китай ускладнює життя російській економіці

Минулого місяця, ще до початку російської повномасштабної війни проти нашої держави, Росія та Китай проголошували, що їхній дружбі “немає меж”. Сьогодні ж Піднебесна тихо дистанціюється від економіки РФ, неабияк ураженої жорсткими санкціями Заходу. Про це повідомляє CNN Business.

Незважаючи на те, що Китай є торговельним партнером Росії №1, Пекін має інші пріоритети. Торгівля між двома країнами становила лише 2% загального обсягу торгівлі Китаю. Згідно зі статистикою китайської митної служби за минулий рік, у Європейського Союзу та Сполучених Штатів набагато більші частки, – пишуть у виданні.

У CNN Business переконані – Пекін тихо ускладнює життя для Кремля такими шляхами:

  • Дозволяє рублю падати

Із початку війни в Україні рубль вже втратив понад 20% своєї вартості як до долара, так і до євро. Дозволяючи російській валюті впасти щодо юаня, Пекін не робить Москві жодних послуг.

  • Не ділиться резервами

Санкції заморозили резерви Росії на суму близько 315 мільярдів доларів. І якби Китай дозволив Москві конвертувати свої резерви в юанях у долари США або євро, це  допомогло б росіянам вибиратися зі складної ситуації. Однак, схоже, поки що Пекін непокоїться за репутаційні ризики.

  • Не постачає запчастин для літаків.

Санкції, запроваджені Сполученими Штатами та Європейським Союзом, означають, що два великих світових виробники літаків, Boeing (BA) і Airbus (EADSF), більше не можуть постачати запчастини або надавати підтримку російським авіакомпаніям.

CNN, посилаючись на високопоставленого російського чиновника, повідомляє, що Китай відмовився відправляти запчастини для літаків до Росії. Тому Москва шукає альтернативні поставки.

  • Заморозив інвестиції в інфраструктуру.

Світовий банк зупинив усі свої програми в Росії та Білорусі після вторгнення в Україну. З 2014 року Росії не схвалено жодних нових позик чи інвестицій, а Білорусі – з 2020 року.
Більш несподіваним, мабуть, є рішення Азійського банку інфраструктурних інвестицій у Пекіні зробити те  саме.

Читайте також
Байден і Цзіньпін обговорять вторгнення Росії на територію України

Нагадаємо, раніше шведська профспілка портових працівників оголосила про блокаду російських суден.

Джерело: Заморозка інвестицій та вільне падіння рубля. Як Китай ускладнює життя російській економіці | Факти ICTV
Олена Конюшок SEO-спеціаліст
Категорії: Україна