Голова Amnesty International в Україні оголосила про звільнення з посади

Скандал зі звітом Amnesty International: очільниця українського офісу йде з посадиСкандал зі звітом Amnesty International: очільниця українського офісу йде з посади

Очільниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук оголосила про звільнення з посади.

Про це сама Покальчук повідомила на своїй сторінці у Facebook.

– Я звільняюсь з Amnesty International в Україні. Це – ще одна втрата, яку мені принесла війна, – написала вона.

За її словами, сім років її життя в AI “розбились об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єра”.

– Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю, – пояснила вона.

Покальчук додала, що ще вчора в неї була надія, що все можна виправити.

– Ми проведемо хай хоч 200 нарад, і все-таки пояснимо, достукаємось, донесемо свою думку. І той текст буде видалено, а замість нього з’явиться інший. Сьогодні я зрозуміла, що цього не станеться, – написала вона.

Вона нагадала, що Amnesty International працює в Україні вже понад 30 років, з часів становлення незалежності, а після повномасштабного вторгнення організація опублікувала низку скрупульозних та якісних досліджень.

– Хочу закцентувати на цьому, бо це важливо. Мова не йде про те, щоб міжнародні чи локальні правозахисні організації не фіксували дії українських збройних сил. Принцип незалежності та безсторонності у такій роботі важливий, зрештою, саме для цього існують міжнародні і національні правозахисні організації. Але у таких важливих звітах, які публікуються у такий момент та у такому контексті, не може не бути даних про другу сторону війни, про того, хто розпочав цю війну, – пояснила вона.

Покальчук повторила, що український офіс Amnesty International неодноразово наголошував, що пресреліз, який центральний офіс організації випустив 4 серпня, мав як мінімум дослідити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України.

В результаті, визнала колишня очільниця AI в Україні, “організація створила матеріал, який прозвучав як підтримка російських наративів”.

– Прагнучи захистити цивільних, це дослідження натомість стало інструментом російської пропаганди, – написала вона.

За її словами, центральний офіс AI не лише “не здійснив належних кроків”, але й проігнорував слова великої кількості активістів з усього світу.

– Мені боляче це визнавати, але ми з керівництвом Amnesty International розійшлись ціннісно. Тому я прийняла рішення залишити організацію, – пояснила вона.

Скандал зі звітом Amnesty International

4 серпня центральний офіс правозахисної організації Amnesty International оприлюднив звіт, в якому стверджується, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення, оскільки, нібито, створюють бази в житлових районах, лікарнях, школах та поблизу зерносховищ.

Звіт засудило багато українських політиків, дипломатів та медійних персон. Авторів звіту піддали критиці й багато людей з-за кордону, як-то посли іноземних держав в Україні, колишні президенти та тощо.

Звіт AI, зокрема, звинувачували у підтримці російських пропагандистських наративів.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що, на жаль, Amnesty International спробувала амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву.

Пізніше генсек Amnesty International Анієс Калламар, реагуючи на масову критику опублікованої доповіді, заявила, що за негативною реакцією нібито стоять українські та російські боти, які “пропагують війну”.

Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна