Заступник голови ОПУ Кирило Тимошенко повідомив, які ще області вдалося під’єднати до електрики:
Івано-Франківська область – заживлено, введені графіки відключень;
Київ – заживлено, підключаємо критичну інфраструктуру. Далі – споживачі;
Тернопільська область – заживлено.
Хмельницька область – заживлено. Працює критична інфраструктура, вже під’єднано частину побутових споживачів.
За словами заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, наразі електропостачання відновили в наступних областях:
Чернівецька область – заживлено, проводяться стабілізаційні відключення;
Чернігівська область – заживлено, починаються підключення споживачів;
Волинська область – заживлено, під’єднано об‘єкти критичної інфраструктури. Далі – побутові споживачі;
Київська область – заживлено, вже під’єднано 20% споживачів;
Рівненська область – заживлено, підключена критична інфраструктура.
Львів вже зі світлом. Але у місті є планові відключення, тож деякі будинки можуть бути без електрики. Про це повідомив мер Андрій Садовий.
Також відновили подачу води та тепла. Всі міські служби працюють.
Президент України Володимир Зеленський дав доручення постпреду при ООН скликати термінове засідання Радбезу ООН через ракетні удари РФ 23 листопада.
– Доручив послу України в ООН звернутися з запитом про невідкладне скликання Ради безпеки ООН після сьогоднішніх російських ракетних обстрілів. Вбивство цивільного населення, знищення критичної інфраструктури – це тероризм, і Україна й надалі вимагатиме від світу рішучої реакції на ці злочини, – написав голова держави у Twitter.
Виступ президента буде присвячений останнім ракетним ударам Росії, які призвели до відключення електроенергії в Україні та в сусідній Молдові.
В Офісі президента розповіли, що енергетики працюють над відновленням електропостачання в регіонах, а рятувальники розгорнули вже понад 800 пунктів незламності.
Про це повідомив заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко.
За його словами, пройшла оперативна нарада з очільниками областей та міст, представниками ДСНС, Міненерго, Мінрегіону, Мінекономіки та Нацбанку, де обговорювали найголовніше питання – робота з відновлення електропостачання.
Крім того, обговорили оперативне розгортання пунктів незламності ()місця, де можна зігрітися, підзарядити телефони тощо.
– Станом на зараз рятувальники розгорнули вже понад 800 пунктів незламності. Буквально в найближчі години запрацюють додаткові стаціонарні пункти незламності, – наголосив Кирило Тимошенко.
Фахівці Укренерго працюють над відновленням електропостачання в усіх регіонах, проте темпи різні – десь треба більше часу.
– Ми сподіваємось, що вже зранку міста почнуть поступово отримувати електроенергію, – зауважив заступник голови ОПУ.
У всіх регіонах України через влучання ракет по об’єктах енергетичної інфраструктури відбуваються аварійні відключення.
– Це необхідний крок для захисту електромереж від додаткових технологічних аварій та підтримки роботи енергосистеми, – повідомляє Укренерго.
Зазначається, що через мороз та льодяний дощ в деяких регіонах аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах можуть тривати довше.
Збір доказів на місці падіння ракети в прикордонному польському селі Пшеводові Національною прокуратурою Польщі завершився. Зараз йдуть узгодження з українською стороною про співпрацю в рамках цього слідства.
Обставини події з’ясовуються в рамках розслідування. Його проводить Мазовецький відділ по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Національної прокуратури Польщі.
Уже зібрані речові докази, тому вони відправляються на дослідження експертів.
– Крім проведення експертиз, слідчі дії зосереджуватимуться, зокрема, на отриманні інформації в рамках міжнародної правової допомоги, – повідомили в Національній прокуратурі Польщі.
23 листопада Росія випустила по Україні 70 крилатих ракет Х-101/Х-555, Калібр. 51 ціль було збито силами та засобами протиповітряної оборони, також на Півдні було знищено п’ять дронів-камікадзе типу Ланцет.
– Держава-терорист вчергове завдала масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури України із літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту, – повідомляють Повітряні сили ЗС України.
Зазначається, що пуски було здійснено із 10 літаків-ракетоносців Ту-95мс з районів Волгодонська Ростовської області та Каспійського моря, а також із двох малих ракетних катерів з акваторії Чорного моря.