У Міноборони Данії заявили, що можливо вже “дуже скоро” зможуть відправити в Україну обіцяні танки Leopard 1.
Таку думку висловив виконувач обов’язків міністра оборони Данії Трольс Лунд Поульсен після відвідин заводу Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), де завершується процес відновлення важкої техніки.
Данія планує передати Україні близько 80 танків для двох батальйонів.
Протягом доби окупанти завдали 19 авіаційних та чотири ракетних ударів, понад 15 разів обстріляли із РСЗВ позиції наших військ та цивільну інфраструктуру, повідомляє Генштаб у вечірньому зведенні.
Основні зусилля ворог продовжує зосереджувати на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка. За добу на цих ділянках фронту наші захисники відбили 40 атак противника.
У Херсонській обласній асоціації футболу повідомили, що сьогодні внаслідок обстрілу загинули 48-річна дружина та 28-річна донька відомого спортивного лікаря, фізіотерапевта Володимира Дудки, який працював у футбольних клубах МФК Кристал (Херсон), Таврія (Сімферополь), Енергія (Нова Каховка).
Українські військові знищили ще один новітній російський бойовий танк Т-90 Прорив на Лимансько-Куп’янському напрямку, де тривають запеклі бої.
Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного інформаційного телемарафону Єдині новини.
За його словами, воїни Збройних сил України відправили на “концерт Кобзона” 12 окупантів, ще 44 російських військових залишилися пораненими.
Водночас українські бійці знищили російські бойові машини піхоти (БМП-1), які були зняті з озброєння, а також артилерійський тягач.
– За минулу добу ворог 307 разів обстріляв там наші позиції по реактивній і ствольній артилерії, – зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ.
Японія виділить Україні $400 млн на відновлення критичної інфраструктури та інші гуманітарні потреби.
Про це поінформували в пресслужбі Міністерства відновлення України (Мінінфраструктури).
Відповідну грантову угоду підписали віцепрем’єр з відновлення України Олександр Кубраков та старший заступник гендиректора Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідея Кобаясі.
Це агентство є всесвітньо відомою японською урядовою організацією. Воно займається наданням технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів.
Угода про виділення гранту від японського уряду була погоджена наприкінці березня.
Суму в $400 млн спрямують на забезпечення ключових потреб українців та відновлення критичної інфраструктури.
Докладніше читайте в матеріалі на Фактах ICTV.
Україна від понеділка, 17 квітня, може розпочати експорт електроенергії до Словаччини в обсязі 200 МВт щогодини.
Про це повідомили у пресцентрі НЕК Укренерго.
В енергокомпанії повідомили, що сьогодні відбувся аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів у напрямку Словаччини.
– На аукціоні було розподілено 100% доступної пропускної спроможності у цьому напрямку серед чотирьох учасників, – йдеться у повідомленні.
В Укренерго нагадали, що експорт електроенергії з України, розпочатий 11 квітня, здійснюється у Польщу й Молдову.
В компанії наголосили, що експорт електроенергії здійснюється виключно за умови першочергового забезпечення українських споживачів.
Російські окупанти вже можуть роздавати повістки місцевим жителів тимчасово захоплених територій України в електронному форматі.
Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного інформаційного телемарафону Єдині новини.
– Окупанти придумали спосіб мобілізувати мешканців РФ і захоплених частин України – створили електронний реєстр військовозобов’язаних і роздаватимуть електронні повістки. Реальна можливість стати “гарматним м’ясом” для РФ поки що тільки у тих, хто взяв паспорти Росії, – сказав він.
За словами мера Мелітополя, у небезпеці перебувають всі мешканці окупованих територій України. Захоплені росіянами соціальні служби та медзаклади також можуть передавати дані в реєстр військовозобов’язаних, розповів Федоров.
Міський глава закликав людей виїжджати з тимчасово окупованих територій України – це зробили вже понад 2 тис. людей за останні тижні.
Після удару Росії по Слов’янську наразі вже відомо про 11 загиблих, але під завалами можуть бути ще тіла жертв агресії РФ.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні за підсумками 15 квітня.
Президент каже, що сьогодні у Словʼянську на Донбасі ще триває пошукова операція після російського ракетного удару, що стався вчора.
– Є інформація, що під завалами будинків – ще тіла загиблих, на жаль… Лише один цей удар терористів пошкодив та зруйнував понад 50 житлових будинків, із них більш як 30 – багатоквартирні. Поранених – понад 20 людей, станом на цей час – загиблих вже 11. Серед них зовсім маленька дитина – хлопчик 21-го року народження. Мої співчуття рідним, усім, хто втратив близьких, – сказав він.
Існує декілька версій, чому російські військові виклали в мережу відеозапис з жорстоким вбивством українського захисника, якому наживо відрізали голову.
Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. На її думку, РФ прагне залякати українців, проте країні-агресору це не вдається.
– Хоча після всього, що ми за цей рік пройшли, складно уявити чим нас можна залякати, – наголосила заступниця очільника Міноборони.
Маляр розповіла, що друга версія – це внутрішня боротьба у російському середовищі, оскільки є припущення, представники якого формування вчинили жорстоке вбивство.
Водночас вона пояснила, чому війська РФ створюють такі відео. Зокрема, вони звітують про виконане завдання керівництву РФ, хизуються чи самостверджуються. Маляр заявила, що ці злочини можуть вчиняти лише люди з дуже збоченою психікою заради задоволення.
Нагрудні камери патрульних зафіксували перші хвилини обстрілу росіянами спального району Слов’янська, який стався 14 квітня.
Відео чергового акту російського терору опублікував перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.
– Опинившись в епіцентрі трагедії, патрульні кинулися на допомогу постраждалим, – написав він.
Наразі відомо про 11 загиблих, серед них — дворічна дитина. Ще 23 людини отримали поранення.
– Світла пам’ять загиблим та щирі співчуття рідним. Найшвидшого одужання травмованим. Країна-терорист неодмінно відповідатиме за всі свої злочини проти нашого народу, – додав правоохоронець.

