Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія

Затримано юрисконсульта партії Шарія

Фото: СБУ

Служба безпеки України затримала в Одесі юрисконсульта забороненої партії Шарія. Він співпрацював із воєнною розвідкою РФ та коригував повітряні удари по місту.

Як встановило слідство, затриманий є приватним юристом. А раніше він був помічником-консультантом кількох депутатів від партії Шарія в одній із районних рад Одеської області.

Після початку повномасштабної війни зловмисник разом із дружиною виїхав на територію тимчасово окупованого Криму – до Сімферополя.

Там він добровільно пішов до “військового комісаріату Криму”, де був завербований кадровим співробітником російської розвідки (ГРУ) Григорієм Івановим. Одесит дав підписку про негласну співпрацю з РФ, отримав оперативний псевдонім Diezel та $500 “авансу” за підривну діяльність проти України.

Після цього юрист повернувся до Одеси.

Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія
Коригував удари РФ по Одесі: СБУ затримала юрисконсульта партії Шарія

За даними СБУ, він передавав окупантам цілі для повітряних атак на місто, стежив за переміщенням українських підрозділів ППО. А після атак на Одесу зловмисник звітував про наслідки ударів ракет та дронів-камікадзе.

Крім того, російський агент намагався налагодити контакти з місцевими правоохоронцями, щоб розширити агентурну мережу РФ.

Заради прикриття зловмисник влаштувався до місцевої громадської організації, яку залучають до підтримання правопорядку в Одесі.

Юрист підтримував зв’язок із воєнною розвідкою РФ через анонімний чат у месенджері. Після кожної комунікації він видаляв переписку.

Контррозвідка СБУ затримала його під час багатоетапної спецоперації. Під час обшуків у нього знайшли мобільні телефони, електронні носії інформації з доказами діяльності на користь РФ, а також зброю та боєприпаси.

Зловмисник отримав підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому загрожує довічне ув’язнення. Зараз юрист перебуває під вартою.

Планується повідомити про підозру у шпигунстві і його російському куратору. Вдалося встановити пʼятьох кадрових співробітників ГРУ РФ із його близького оточення.

СБУ також готує підозру у державній зраді дружині затриманого юриста. Вона зараз мешкає у Санкт-Петербурзі і також співпрацює з російської розвідкою, отримуючи від ГРУ РФ щомісячну платню. За даними СБУ, жінка адмініструє Telegram-канал, який поширює брехню про ситуацію в Одесі.

У липні СБУ оголосила Анатолію Шарію підозру в державній зраді. За даними слідства, він допомагав російській ФСБ робити постановні відео з допитів українських полонених.

А комунікувати зі спецслужбами РФ блогеру допомагав ексочільник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Антон Шевцов, який раніше також отримав підозру у державній зраді.

Читайте також
Працювали на ФСБ: Шарія та ексголову поліції Вінниччини судитимуть за держзраду
Джерело: СБУ
Юлія Соколова випускова редакторка
Категорії: Україна