Головні події 571-ї доби повномасштабної війни Росії проти України читайте в текстовій онлайн-трансляції за 17 вересня 2023 року.
У Херсоні лунають вибухи, місто обстрілює російська окупаційна армія.
Про це повідомили журналісти, які перебувають в місті.
Перед цим на Херсонщині була оголошена повітряна тривога.
Згодом очільник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрачко підтвердив, що вибухи в місті пов’язані з обстрілом з боку росіян.
– У Херсоні лунають вибухи. Армія РФ обстрілює місто з тимчасово окупованого лівого берега. Будьте обережні! Залишайтесь у безпечних місцях, – написав він.
На тимчасово окупованому півострові загострюється гуманітарна криза.
Про це повідомили у Центрі національного спротиву (ЦНС).
Починаючи з вересня в Криму спостерігаються проблеми з паливом. Оскільки відбулося зниження обсягів відвантаження автомобільного палива із російських нафтопереробних заводів на ТОТ АР Крим. Постачання палива обумовлена порушенням логістичних маршрутів з територією рф. А також зниженою купівельною спроможністю серед жителів півострова.
Російська окупаційна адміністрація має на меті створити нові механізми субсидування окремих мереж АЗС, щоб уникнути майбутнього зростання цін на пальне. Проте, дане рішення створить передумови для закриття тих АЗС, які не будуть отримувати субсидій.
Російська Федерація витрачає близько $300 млн на день на війну з Україною, а російський бюджет витратив за січень-червень 2023-го більше, ніж планував витратити за весь 2023 рік. Попри це, Росія подвоює військовий бюджет, а вартість російського солдата стає все меншою.
Про це йдеться в публікації журналу Forbes Ukraine.
Прямі військові витрати та вартість втраченої техніки Росії за 18 місяців війни (з 24 лютого 2022-го по 24 серпня 2023-го) становлять близько $167,3 млрд, за розрахунками Forbes на основі даних Генштабу ЗСУ. Ця оцінка не включає постійні видатки на оборону не пов’язані з військовими діями, а також не включає економічні втрати країни-агресора.
Дізнатись найбільші статті витрат можна у матеріалі на Фактах ICTV.
В тимчасово окупованому Токмаку Запорізької області, який окупанти перетворили на військову базу, сьогодні знову пролунали вибухи в районі розташування ворожих сил Росії.
Про це повідомив міський голова сусіднього до Токмака Мелітополя Іван Федоров.
– Токмацька прикмета: прильотів більшає – окупантів меншає. Вітання від Сил оборони прилетіли в місце розташування ворожої техніки на околиці. Чим частіші прильоти та ближче фронт, тим страшніше колаборантам, – повідомив він.
За його даними, цього тижня з міста евакуювали так званий паспортний стіл, а “аусвайси”, тобто тимчасові російські паспорти, окупанти пообіцяли видавати в Мелітополі.
Разом з тим, пише Федоров, з міста були “героїчно” вивезені співробітники російського ФСБ та частину окупаційної адміністрації.
– На жаль, говорити про те, що окупанти готують “жест доброї волі” не варто. Варто допомагати нашій армії та вірити в перемогу, – заявив мер Мелітополя.
Сполучені Штати передали Україні промислові 3D-принтери, які нададуть можливість виготовляти будь-які запасні частини та деталі для техніки, а самі ж українці фахівці вже опанували цю технологію.
Про це в коментарі виданню Голос Америки розповів помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям ЛаПлант.
За його словами, ці 3D-принтери здатні друкувати запчастини до техніки на фронті, а самі ж “друкарські станки” – розміром з вантажівку.
Україна отримала ці технології ще в серпні, а минулого тижня українські спеціалісти остаточно опанували цей інструмент.
– Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви маєте змогу фактично виготовляти деталі, які не могли виготовити у звичайних умовах, — заявив Вільям ЛаПлант.
Окрім запчастин, у матеріалі видання показали сюжет, де 3D-принтер здатен надрукувати міст для пішого переходу лише за три дні, коли ж для того, щоб побудувати подібну конструкцію, довелося б витратити близько півтора тижня. Разом із часом така технологія економить людський ресурс і кошти.
У Росії створили нову приватну військову компанію для переманювання бійців розформованої ПВК Вагнер Євгенія Пригожина, повідомляє Центр національного спротиву.
За його даними, куруватиме новою ПВК Міноборони РФ, а відповідальним нібито призначили Сергія Суровікіна.

