Найбільше спеціальних операцій, які проводить Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України, санкціонує і називає сам очільник ГУР Кирило Буданов.
Про це в ефірі Єдиних новин повідомив представник ГУР Андрій Юсов.
За його словами, чотири місяці тривала спецоперація Бариня, в результаті якої кадровий російський військовий, лейтенант Данило Алфьоров, перейшов на бік України. До того ж росіянину вдалося переконати 11 російських військових добровільно здатися у полон під гарантії безпеки.
– Три партії російських військовослужбовців вивели за лінії фронту і сьогодні вони перебувають в безпеці під захистом Женевських конвенцій. Частина з них думає над тим, щоби погодитися на обмін і повернутися додому, – зауважив Юсов.
За його словами, Україна надає таку можливість тим, хто здається добровільно за проєктом Хочу жить. Їх вказують, як полонених.
Спецоперація Бариня та спецоперація Синиця, коли російський пілот перегнав бойовий гелікоптер Мі-8 разом з усім екіпажем до України, показує усьому світу, що Україна – цивілізована країна, яка виконує свої зобов’язання. Адже за ту техніку, яку окупант добровільно здасть українським військовим, у нас передбачена грошова винагорода.
Крім того, Україна дотримується Женевських конвенцій (міжнародний договір щодо гуманного ставлення під час війни, – Ред.) і це бачать російські військові, наголошує Андрій Юсов. Тому збільшується кількість окупантів, які звертаються на гарячу лінію проєкту Хочу жить.
– Там (у Росії, – Ред.) є люди, які розуміють, що необов’язково ставати гарматним м’ясом, необов’язково ставати воєнним злочинцем… Є вибір завжди, і цей вибір Україна, – наголосив представник ГУР.
А ще Юсов пояснив, чому спецоперацію назвали Бариня: Людина, схожа на Путіна, якось сказала, що українцям треба вчити (російський народний, – Ред.) танець Бариня. Але в цьому разі навпаки – це росіянам треба буде щось вчити.
За словами представника ГУР, на реалізацію операцій про виведення російських військових чи перегін ворожої техніки на наш бік іде дуже багато часу та сил – вони дуже важкі.
На операцію Синиця пішло шість місяців, на операцію Бариня – чотири місяці. Такі операції – завжди комплексна робота з іншими силами оборони України.
Щодо спецоперацій загалом, то левову частку санкціонує і продукує їм назви генерал-лейтенант Кирило Буданов.
За кожною з них стоїть певний символізм. Але далі буде ще ціла низка операцій, вони зараз у роботі, реалізація яких дозволить повною мірою осягнути задум, підсумував Андрій Юсов.