Обговорить вступ України в ЄС: до Києва прибула Урсула фон дер Ляєн

Володимир Зеленський і Урсула фон лер Ляєн

Джерело: Twitter Урсули фон дер Ляєн

У суботу, 4 листопада, до Києва прибула з офіційним візитом президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У своєму акаунті в соцмережі X (Twitter) вона виклала фото з київського залізничного вокзалу.

Судячи зі знімка, главу Єврокомісії зустрічав президент України Володимир Зеленський.

Це вже шостий візит Урсули фон дер Ляєн до української столиці за час повномасштабної війни.

Президентка Єврокомісії зазначила, що планує обговорити в Києві кілька тем: майбутнє членство України в ЄС, фінансову допомогу та відповідальність РФ за агресію.

– Приємно повернутися до Києва під час мого шостого візиту за час війни. Я тут, щоб обговорити шлях вступу України до ЄС. Фінансову підтримку Євросоюзу для відновлення України як сучасної процвітаючої демократії. І як ми будемо далі змушувати Росію платити за її загарбницьку війну, – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

У коментарі журналістам глава Єврокомісії повідомила, що метою візиту до України є підбиття підсумків з низки питань, інформує Euractiv.

Першочерговою буде тема членства України в ЄС. Крім того, обговорюватимуться фінансова та військова підтримка, 12-й пакет санкцій проти Росії.

А найголовнішим меседжем фон дер Ляєн назвала “запевнення, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно”.

Глава Єврокомісії проведе зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та іншими українськими високопосадовцями.

Раніше в Кабінеті міністрів України анонсували візит глави Єврокомісії на початку листопада, проте точну його дату не озвучували.

Урсула фон дер Ляєн приїхала до Києва напередодні оприлюднення звіту Єврокомісії про прогрес України на шляху до Євросоюзу. Цей документ очікується вже 8 листопада.

Шлях України до ЄС: що відомо

У червні 2022 року всі 27 членів Євросоюзу підтримали надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Одночасно з цим Єврокомісія озвучила сім рекомендацій, які має виконати Київ, перш ніж стартують офіційні переговори про членство.

Йдеться про: реформу Конституційного суду; продовження судової реформи; боротьбу з корупцією, включно з призначенням керівника САП; боротьбу з відмиванням коштів; ухвалення так званого антиолігархічного закону; узгодження аудіовізуального законодавства з європейським; реформу законодавства щодо національних меншин.

За даними західних ЗМІ, 8 листопада Єврокомісія представить звіт про прогрес України та інших кандидатів на шляху до ЄС. Брюссель може рекомендувати розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою, однак будуть “технічні” застереження з приводу реформ.

Читайте також
Що таке Європейський Союз та як інтеграція України може змінити домінування в ЄС

Фото: Акаунт Урсули фон дер Ляєн у соцмережі X

Юлія Соколова випускова редакторка
Категорії: Україна