50 років маленькому кроку й одночасно великому стрибку. Світ готується відзначати ювілей першої в історії висадки людини на Місяць. Це сталося 21 липня 1969 року.
Півсторіччя цієї знаменитої фрази і події, яку вона супроводжувала, готується відзначати людство. У неділю, 21 липня, виповниться 50 років відтоді, як нога людини – американського астронавта Ніла Армстронґа – вперше ступила на поверхню Місяця.
У Штатах уже на повну силу працюють різноманітні тематичні виставки, речі пов’язані з місією космічного корабля Аполло-11 на супутнику Землі, виставили на різні аукціони. Очевидці з різних куточків планети, які стежили за подією тоді, у 69-му, діляться спогадами.
Читайте: Як NASA та SpaceX готують Crew Dragon у перший пілотований політ на МКС
Спадщину тієї місії людство досліджують досі, адже вона відкрила нову епоху у вивченні космосу. Наприклад, зразки мінералів, зібрані з місячної поверхні пізніше, допомогли науковцям дізнатися більше не лише про будову Місяця, але й про походження Землі.
Тим часом інженери, шанобливо згадуючи висадку на Місяць, готуються до наступного, не менш визначного кроку – польоту людини на Марс. І надихають їх не лише фантастичні фільми про майбутнє, але й стародавні здобутки людства. Так, ноги для одного з марсіанських апаратів планують зробити за принципом стародавнього японського мистецтва складати фігурки з паперу – оригамі.
До слова, NASA показало весь шлях сонячного затемнення.