Друга світова чи Велика вітчизняна? Хто і кого переміг у цій страшній війні? Запитання, на які чимало українців, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, і зараз не мають однозначної відповіді.
Значна частина наших громадян досі перебувають під впливом старих радянських, а нині і російських міфів, приховування правди.
Акт капітуляції був підписаний 8 травня 45-го року – в 23:01 хвилині. І саме цей день, навіть у радянській кінохроніці, спершу називали закінченням Другої світової війни в Європі.
Та в Росії через різницю у часі то вже було 9 травня. І це Москва використала, аби відзначати Перемогу не з Європою.
Читайте: Маленькими групами: у парк Вічної слави пускають людей для покладання квітів
Утім, на думку істориків, головне – не різниця у часі, Кремль утверджував міф про виняткову заслугу Радянського Союзу у перемозі над нацизмом, нівелюючи величезний внесок у крах Гітлера інших держав.
До речі, провівши у червні 45-го року парад перемоги, Сталін їх заборонив. І вшановувати фронтовиків почали лише через 20 років. Бо ті бачили визволену Європу, бачили інший рівень життя, бачили злочини червоного режиму, і були загрозою для Кремля.
Більше інформації у сюжеті Василь Саф’янюк на каналі YouTube Фактів ICTV.
До слова, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до парку Вічної Слави прийшла ціла делегація з Києво-Печерської Лаври на чолі з митрополитом Онуфрієм.