Вже тиждень Київ у густому тумані, українці упевнені, що це шкідливий смог. Рівень забрудненості повітря ледь не щодня перевіряють у спеціальних додатках та на сайтах. У них цифри лякають, що дихати в столиці небезпечно.
Свою карту забрудненості повітря створюють і фахівці громадської організації Kyiv Smart City. Показники збирають зі спеціальних датчиків, їх у місті лише два. Також заміри робить мобільна лабораторія, яка щодня курсує містом.
Читайте: Не смог, а туман: ДСНС не зафіксувало перевищення шкідливих речовин
Переконують, що усе обладнання сертифіковане. Забрудненість визначають за вісьмома показниками. Фіксують не лише гази, але й наддрібні часточки пилу.
Деякі сервіси використовують побутові датчики, які мають велику похибку. Аби датчик показав правильні дані, заміри треба робити в суху погоду, розміщувати його подалі від стін та на рівні двох поверхів.
За шкалою обсерваторії у Києві повітря дійсно забруднене, але не критично. Нині показник 8 з 14. Така ситуація була у вересні і упродовж останніх декількох років.
Нагадаємо, пости метеоспостережень у Києві посилено моніторитимуть атмосферне повітря через погоду, що сприяє накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин.