До 50 тис. людей можна врятувати щороку, якщо надати необхідну допомогу до приїзду швидкої. Та більшість із нас цього не вміє. Фахові інструктори-парамедики кажуть, що на деяких підприємствах та в освітніх закладах потрібними навичками не володіють навіть медсестри. А учнів вчать лише теорії.
У Дніпрі інструктори самі йдуть у школи і навчають педагогів. Нині вже понад півтори тисячі освітян вміють швидко, а головне – правильно діяти в екстрених ситуаціях. Вчителі можуть розпізнати інсульт, зупинити кровотечу, а також провести серцево-судинну реанімацію. Цілий день вони відпрацьовували кожну навичку на спеціальних манекенах.
Читайте: Як надати першу допомогу при ДТП – навчання рятувальників в Ужгороді
Надавати правильну першу допомогу потерпілим, тобто до приїзду швидкої, навчилися вже півтори тисячі вчителів. Практичні навчання, на противагу традиційним підручникам і таблицям, найефективніші. Після тренінгів зі спеціальними манекенами у потрібний момент швидше відступає паніка і спрацьовує м’язова пам’ять.
Саме практичні тренінги прагнули запровадити у шкільну програму старшокласників парламентарі й чиновники від медицини. Та поки ці життєво важливі навички поширюють переважно громадські активісти.
До слова, Факти ICTV розповідали про змагання медиків на Дніпропетровщині.