ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Дніпрі провели тренінги для вчителів з надання першої медичної допомоги

До 50 тис. людей можна врятувати щороку, якщо надати необхідну допомогу до приїзду швидкої. Та більшість із нас цього не вміє. Фахові інструктори-парамедики кажуть, що на деяких підприємствах та в освітніх закладах потрібними навичками не володіють навіть медсестри. А учнів вчать лише теорії.

У Дніпрі інструктори самі йдуть у школи і навчають педагогів. Нині вже понад півтори тисячі освітян вміють швидко, а головне – правильно діяти в екстрених ситуаціях. Вчителі можуть розпізнати  інсульт, зупинити кровотечу, а також провести серцево-судинну реанімацію. Цілий день вони відпрацьовували кожну навичку на спеціальних манекенах.

Читайте: Як надати першу допомогу при ДТП – навчання рятувальників в Ужгороді

Надавати правильну першу допомогу потерпілим, тобто до приїзду швидкої, навчилися вже півтори тисячі вчителів. Практичні навчання, на противагу традиційним підручникам і таблицям,  найефективніші. Після тренінгів зі спеціальними манекенами у потрібний момент швидше відступає паніка і спрацьовує м’язова пам’ять.

Саме практичні тренінги прагнули запровадити у шкільну програму старшокласників парламентарі й чиновники від медицини. Та поки ці життєво важливі навички поширюють переважно громадські активісти.

До слова, Факти ICTV розповідали про змагання медиків на Дніпропетровщині.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка