2 грудня відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Однак, на жаль, торгівля людьми — це проблема не далекого минулого, а нашого сьогодення.
За оціночними даними Міжнародної організації з міграції, більше 260 тис. українців постраждали від торгівлі людьми починаючи з 1991 року.
І саме тому ми вирішили розпочати масштабну інформаційну національну кампанію, яка називається Навіть ти. Вона стартує за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку, – розповідає Ірина Мидловець, спеціалістка програми з протидії торгівлі людьми.
Читайте: Українці закордоном: куди їдуть на заробітки та чому для них хочуть ввести податок
У представництві Міжнародної організації з міграції в Україні застерігають українців від необачних кроків, коли їм пропонують роботу за кордоном. Адже інакше вони можуть і документів позбутися, і опинитися в жахливих рабських умовах.
Для того щоб люди оцінили свої власні ризики, коли такі пропозиції до них надходять, в Україні діє національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Подзвонити туди можна за коротким номером 527. Вона є безкоштовною та анонімною з мобільних телефонів.
Українські заробітчани в Європі
Українці стали лідерами серед отримувачів дозволів на роботу в Європі. Найбільше притулку просили сирійці, а росіянам дозволяли возз’єднатися з родинами.