Порівняння штрафів за порушення ПДР в Україні та Польщі

дтп, дтп украина, фото дороги, дорога в украине

19-річний син Миколи Кулеби досі в медикаментозній комі. Лікарі не беруться прогнозувати, якими ж наслідками для нього може обернутися дорожньо-транспортна пригода. А допоки усі учасники тієї моторошної аварії досі під наглядом медиків, Факти взялись з’ясувати, чому в той час, як у Європі кількість інцидентів на дорогах щороку зменшуються, в Україні вона залишається на тому ж, катастрофічно високому рівні.

Хто винний в ДТП з’ясовуватимуть слідчі.

За даними поліції з початку року в країні трапилось 130 тис. аварій, загинуло понад дві тисячі українців. Громадські активісти таку статистку пояснюють трансформацією поліції в універсальних солдатів, ліквідувавши дорожній патруль.

Дивіться: Часті ДТП з пішоходами: чому переходи на дорогах не відповідають нормам

Поліція хоче зменшити  смертність на дорогах, утім, схоже не зовсім розуміє як це зробити. Ідею збільшення штрафів за їзду без пасків безпеки до 850 гривень – Рада не підтримала, хоча саме великі штрафи можуть стимулювати українців не порушувати.

Італійцям перевищення швидкості категорично невигідно – штраф понад 3 тис. євро.

На радикальні кроки зважився  Брюссель обмеживши швидкість у деяких районах до 30 км/год , з 2021 року обмеження поширять на все  місто. Результат – зменшення аварій на 40%. У Сполучених Штатах порушення правил один з найважчих злочинів. Штрафи стартують від ста до кількох тисяч доларів.

В Україні все навпаки, і відповідні результати. Та найгірше – ніхто з цим робити нічого не хоче. З одного боку посадовці за підвищення штрафів, та бояться їх впровадити і втратити рейтинги.

Панацея від порушень для правоохоронців фото і відео фіксація, яку вже не перший рік не можуть запустити. Та в умовах, коли водії відчувають повну безкарність і безконтрольність , вона вряд чи допоможе.

Факти ICTV раніше писали про те, чому дороги в Україні залишаються трасами смерті.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Україна