До пандемії в Україні бракувало щонайменше чверті медпрацівників, а нині дефіцит кадрів поглиблюється. Історії кількох героїв, які пропрацювали в медицині десятки років, свідчать про глибоку кризу.
Історії кількох героїв, які пропрацювали в медицині десятки років, свідчать про глибоку кризу.
Усі вони пришли в професію за покликанням, а пішли – з різних причин. Найчастіше це зарплата, зневага та безнадія.
Ганна Іванова, яка 10 років працювала в реанімації державної лікарні медсестрою, через безгрошів’я змінила роботу. Тепер працює в приватній косметичній компанії.
А Марія Труфен із Буковини віддала 20 років життя роботі у Чернівецькій обласній лікарні. Жінка не мовчала, коли бачила несправедливість у ставленні до пацієнтів чи молодшого медперсоналу, тому змінила медицину на поліграфію.
Читайте: Влада збільшує мінімалку, щоб у людей зросли доходи – Зеленський
Наталія Журавель, яка 25 років була медсестрою, нині працює у Празі на одному зі складів інтернет-магазину, бо стомилася чекати покращення.
За кордон українські медики рідко їдуть працювати за фахом, бо для цього треба не просто знати мову, а ще й підтвердити свій фах. А це час і гроші. Проте у Європі теж дефіцит медиків, тому, наприклад, Польща, знову анонсує спрощення для медпрацівників з-за кордону.
Президент Володимир Зеленський під час свого звернення у Верховній Раді заявив, що у 2021 році зарплати у медичних працівників значно зростуть – лікар зароблятиме щонайменше 20-25 тис. грн.