Україна отримала від Німеччини реактивні системи Mars II

РСЗВ Mars II

Німеччина передала Україні реактивні системи залпового вогню Mars II та ще кілька самохідних артилерійських установок на додачу до тих, які вже є на озброєнні в української армії.

Про це сьогодні поінформувала міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт. За її словами, Україна отримала чергову партію важкого озброєння від ФРН для захисту від повномасштабної російської агресії.

Серед іншого, Берлін передав Києву обіцяні три системи залпового вогню Mars II. Крім того, Україна отримала три самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000.

– Доставлені обіцяні реактивні системи залпового вогню Mars II і ще три Panzerhaubitzen 2000. Ми тримаємо своє слово, – наголосила Ламбрехт.

Отримання Україною систем Mars II підтвердив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Наприкінці червня повідомлялося, що Німеччина передасть Україні три системи Mars II і навчить українських військових ними користуватися. Це озброєння, а також артилерійські установки Panzerhaubitze 2000 надходять зі складів Бундесверу.

За словами Ламбрехт, на додачу до цієї зброї у вересні Україна отримає від ФРН контрбатарейні радари Cobra.

– Контракт уже підписано, і зараз розпочнеться навчання українських військових роботі з цією складною системою. Це дозволить нашим артилерійським системам працювати ще швидше і точніше, – заявила міністр.

Вона додала, що через кілька днів також мають розпочатися тренування українських військовослужбовців на системах протиповітряної оборони IRIS-T. Їх Київ може отримати восени цього року.

Напередодні стало відомо, що Німеччина передала Україні перші три зенітно-ракетні комплекси Gepard. Загалом наша держава отримає до 30 Gepard з боєзапасом близько 60 тис. набоїв.

Читайте також
Може знищувати позиції ворога та дистанційно мінувати місцевість: на що здатні РСЗВ Mars II

Що відомо про установки Mars II

Mars II – це німецька реактивна система залпового вогню (РСЗВ), яка поповнила озброєння Бундесверу у 1990 році.

Маса установки становить 26,6 т, довжина – 6,97 м, ширина – 2,94 м, висота – 2,59 м. Шасі – гусеничне на базі американської БМП M2 Bradley.

Екіпаж реактивних систем складається із 3 осіб – командира, водія і навідника.

Інші характеристики РСЗВ:

• Двигун – 8-циліндровий дизель Cummins VTA-903 потужністю 500 л.

• Максимальна швидкість на шосе становить 64 км/год, по пересіченій місцевості – 48 км/год, із запасом ходу 480 км.

• Артилерійська частина РСЗВ складається з двох контейнерів по шість склопластикових напрямних труб кожен, змонтованих в броньованому корпусі. Усі 12 ракет можуть бути випущені за 60 секунд.

• Залежно від типу боєприпасу дальність ураження мети становить 38-300 км.

• РСЗВ має систему колективного захисту від зброї масового ураження з фільтровентиляційною установкою.

Читайте також
Артсистеми HIMARS, M270 та MARS: військові ЗСУ проходять навчання у восьми країнах

Джерело: Die Welt, Die Zeit

Юлія Соколова випускова редакторка
Категорії: Світ