Офіційний Київ запросив міжнародну допомогу від Північноатлантичного альянсу на тлі можливого нового вторгнення Росії.
Як повідомили у пресслужбі НАТО, запит Україною зроблено у зв’язку з великомасштабними надзвичайними ситуаціями різного характеру.
– Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України готується до великомасштабних надзвичайних ситуацій різного характеру, які можуть торкнутися її громадянського населення. Відповідно до довідкових процедур 15 лютого 2022 року до EADRCC надійшов запит про міжнародну допомогу з боку України, – йдеться у повідомленні.
EADRCC (Євроатлантичний координаційний центр реагування на природні та техногенні катастрофи) є основним механізмом НАТО з реагування на надзвичайні ситуації в євроатлантичному регіоні. У його роботі беруть участь усі союзники та країни-партнери НАТО.
Центр функціонує як система обміну інформацією для координації запитів та пропозицій про допомогу, головним чином, у разі природних та техногенних катастроф.
Що просить Україна від НАТО
У запиті України про допомогу від НАТО налічується 78 пунктів. Вони діляться на шість категорій:
- автотранспортні засоби та спецобладнання для них (зокрема 10 бульдозерів, 10 тракторів, 30 позашляховиків та 70 пікапів, шість машин для розмінування, понад 760 надувних човнів із двигунами);
- спеціальні інструменти та обладнання (засоби пошуку вибухових пристроїв, металодетектори, електрогенератори);
- засоби для інфраструктури, ремонтних робіт, допомога у зведенні тимчасових споруд;
- обладнання та засоби індивідуального захисту (шоломи, гідрокостюми, захисні рукавички – 22 тис. пар для рятувальників та 11 тис. для пожежників, протигази, костюми хімзахисту – 70 тис. одиниць);
- зв’язкова апаратура;
- медикаменти та медичні товари (антибіотики, інфузійні розчини, бинти, захисні маски, 10 тис. пар медичних рукавичок);
- допомога із впровадженням цифрових технологій.
15 лютого в Держспецзв’язку повідомили, що спеціалісти основних суб’єктів національної системи з кібербезпеки докладають зусиль, щоб протидіяти масштабній кібератаці на сайти державних банків та установ.
Раніше генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявляв, що Альянс не переглядав рішення Бухарестського саміту щодо перспектив членства України в організації.
Джерело: NATO