В акваторії Чорного моря Військово-морські сили ЗС України уразили черговий буксир Чорноморського флоту Росії Василий Бех із ЗРК ТОР на борту.
Про це повідомили Військово-морські сили ЗСУ.
– ВМС ЗС України уразили черговий “аналогів немає” – буксир із ЗРК ТОР на борту, – зазначили вони.
За їхніми даними, буксир був уражений під час транспортування на острів Зміїний боєприпасів, озброєння та особового складу Чорноморського флоту.
– Навіть наявність на борту зенітно-ракетного комплексу ТОР не завадила Військово-морським силам України демілітаризувати російських загарбників, – додали у ВМС ЗС України.
Голова Одеської ОВА Максим Марченко уточнив, що буксир уразили американською ракетою Harpoon.
За інформацією оперативного командування Південь, буксир “перетворили на плавуче вогнище”.
– За попередніми даними, уражено 70% екіпажу, доля решти – невідома. Ворожі кораблі намагаються проводити пошуково-рятувальну операцію, – кажуть в ОК Південь.
Зазначимо, що буксир водотоннажністю 1 605 тонн Василий Бех побудували на астраханському судноремонтному заводі. Його прийняли до складу Чорноморського флоту РФ у 2017 році.
Нагадаємо, що 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомив, що українські військові вдарили по російському ракетному крейсеру Москва ракетами Нептун.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 114-ту добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.
Джерело: ВМС ЗС України