Найважливіші події 365 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 23 лютого.
Чехія вже поставила до України 89 танків, а також 226 БМП, 38 гаубиць, шість систем ППО, чотири вертольоти та боєприпаси.
Про це повідомив прем’єр Чехії Петро Фіала.
Перші важкі озброєння було передано Києву вже за два тижні після російського вторгнення, проте деталі цих поставок у Празі розкрили лише зараз.
– Із самого початку ми знали, зокрема і з власного історичного досвіду, що ми маємо підтримати Україну, – сказав глава чеського уряду.
Президент України Володимир Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Британії Ріші Сунаком.
– Обговорили реалізацію домовленостей, досягнутих під час мого візиту до Лондона. Ціную розуміння Великої Британії, що швидкість постачання військової допомоги – це успіх України на полі бою. Разом наближаємо нашу спільну перемогу! – написав Зеленський у Twitter.
Далекобійна зброя і прискорення підтримки України здатні пришвидшити вирішальну перевагу українських військ на полі бою.
Так вважає прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
– Ми завжди намагаємося знайти способи зробити більше, бо умови на полі бою змінюються. І прямо зараз, одна з речей, яка змінить ситуацію на землі – це більш далекобійна зброя, – зауважив він на зустрічі з українськими журналістами.
Сунак висловив упевненість, що війна не затягнеться дуже сильно, якщо Україна вчасно отримає необхідну допомогу.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний призначив колишнього генпрокурора, капітана Юрія Луценка командиром взводу ударних БПЛА.
Про це повідомила речниця Луценка Лариса Сарган.
Трибунал над російським диктатором Володимиром Путіним може бути подібний Нюрнберзькому.
Про це на брифінгу заявив Генеральний прокурор Андрій Костін.
– Координаційна група, куди входять більше ніж 20 країн, включаючи всіх основних партнерів України, обговорює юридичну композицію створення цього трибуналу. Є різні підходи. Перший – це міжнародний багатосторонній договір, як Нюрнберзький трибунал, – сказав він.
Також пропонується варіант на основі міжнародного договору, але, який вже буде базуватися на резолюції Генасамблеї ООН.
Костін зазначив, що серед варіантів є й гібридна модель, подібна на ту, яка була застосована у Косово (працюватиме на основі національно права та національної юрисдикції).
Білий дім опублікував короткий звіт про зустріч президента США Джо Байдена з Бухарестською дев’яткою у Варшаві у середу, 22 лютого.
Згідно зі звітом, лідери підтвердили свою “непохитну підтримку України”.
– Вони обговорили посилення оборонної позиції на східному фланзі НАТО, і президент Байден підтвердив непохитну відданість Сполучених Штатів статті 5 НАТО. Вони сподіваються на подальше зміцнення єдності Альянсу та колективної оборони на саміті НАТО у Вільнюсі у липні, – йдеться у звіті, цитує CNN.
Велика Британія може стати першою країною, що надасть Україні винищувачі західного виробництва.
З таким припущенням виступив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі 22 лютого.
– Не виключаю, що Велика Британія може стати першою країною, яка розблокує постачання винищувачів Україні, – зазначив Єрмак.
Протягом 22 лютого російські окупанти тричі обстріляли Дніпропетровську область.
Ворожих атак зазнали Мирівська та Марганецька громади Нікопольського району. Про це повідомив очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
– В Марганці внаслілок пошкоджено лінії електропередач, через що було знеструмлено насосні станції одного з водоканалів. Це призвело до призупинення подачі води в оселі близько 35 тис. родин. Наразі водопостачання вже відновлено, – написав він.
В місті також понівечено три приватні житлові будинки, півдесятка господарських споруд, автівку та газогін. На щастя, обійшлося без жертв.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив президенту США Джо Байдену і союзникам, що вони не можуть дозволити Росії продовжувати “підривати” європейську безпеку.
Про це пише Sky News із посиланням на слова Столтенберга на зустрічі Бухарестської дев’ятки, куди були запрошені очільник НАТО та американський лідер.
За словами глави військово-політичного блоку, через рік після вторгнення пан Путін не готується до миру, а “готується до нової війни”.