Троє загиблих через закрите укриття в Києві: допитують керівництво та персонал поліклініки

Поліклініка №3 у Деснянському районі Києва 1 червня 2023

Фото: ГУ ДСНС у м. Києві

Троє людей, які загинули в Деснянському районі Києва вночі 1 червня, не змогли потрапити до укриття в поліклініці №3.

Оновлено об 11:20. Наразі в столичній поліклініці тривають слідчі дії, повідомляють у міській прокуратурі.

Керівництво та персонал медзакладу допитують, щоб встановити посадових осіб, відповідальних за експлуатацію укриття та забезпечення вільного доступу до нього під час оголошення повітряної тривоги.

Зараз слідство встановлює, чи було відчиненим укриття та чи були в ньому люди, зауважує міський голова Києва Віталій Кличко.

Мер столиці додає, що, за інформацією рятувальників, після пошкодження поліклініки з неї виводили групу людей.

За інформацією мера, у школі поруч із поліклінікою укриття було відкритим, і в ньому були люди.

– У кожному районі міста відповідальність за роботу укриттів несуть керівники установ, де розташовані укриття, і глави районів. Глави РДА відповідальні за доступ та облаштування укриттів, які нанесені на мапу укриттів столиці, – зазначає Віталій Кличко.

Усі глави районів отримали доручення ще раз перевірити всі укриття.

Крім того, міська влада домовилася з патрульною поліцією Києва про те, що останні допомагатимуть контролювати роботу укриттів уночі.

– Об’їжджатимуть у комендантську годину під час повітряної тривоги укриття, що є на мапі міста, перевірятимуть, чи вони відчинені, та оперативно передаватимуть інформацію міським службам, – говорить міський голова Києва.

Оновлено о 10:46. До поліції для з’ясування обставин та надання правової оцінки доставили охоронця поліклініки Деснянського району столиці.

Як повідомила в коментарі Укрінформу прессекретарка столичної прокуратури Надія Максимець, працівник закладу має візуальні ознаки алкогольного сп’яніння.

За даними голови Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука, охоронець був у лікарні.

Оновлено о 10:31. Начальник міської військової адміністрації Сергій Попко запевняє, що укриття було відкрите, але чи був відкритий центральний вхід, відповісти не готовий.

– Охоронець, який мав це зробити, сам дістав контузію, із ним складно говорити. Слідчі дії тривають. Ніхто приховувати жодної інформації не буде. Це гарантовано, – запевнив Сергій Попко.

Оновлено о 09:45. Поліція Києва вже розпочала кримінальне провадження за статтею Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Міністр МВС Ігор Клименко обіцяє, що в межах розслідування знайдуть та притягнуть до відповідальності всіх винних осіб.

Крім того, ДСНС України спільно з Нацполіцією регулярно перевірятиме доступність та стан бомбосховищ у всіх населених пунктах країни.

– Закриті бомбосховища під час війни – це не просто байдужість. Це злочин. Укриття мають бути цілодобово відчиненими. Це питання життя людей. Без перебільшення, – говорить Ігор Клименко.

Голова Деснянської районної адміністрації міста Києва Дмитро Ратніков говорить, що всі деталі надзвичайної події з’ясовуються.

За повідомленням директора поліклініки №3, працівник нічної зміни відчинив центральний вхід. І частина жителів була в укритті, а частині – ні.

Тим часом місцеві жителі зауважують, що неодноразово телефонували та писали скарги до всіх інстанцій, але всюди їх запевняли, що з укриттям все гаразд.

Ярослав Рябчук, який через закрите укриття втратив дружину і дивом не втратив доньку, каже, знайшов охоронця закладу вже після вибуху. Працівник, як стверджує чоловік, лежав в укритті в нетверезому стані.

Ще одна місцева жителька додає, що позавчора мала розмову із завідувачкою закладу. Та їй відповіла, що укриття в поліклініці таким не є, і хто відповідає за це, вона не знає.

Оновлено о 08:27. Сьогодні невідкладно ухвалять рішення щодо відповідальних осіб, які не відкрили укриття людям у дитячій поліклініці Деснянського району Києва.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

До поліклініки вже виїхали фахівці департаменту муніципальної безпеки й на місці з’ясовують, чому не було доступу до укриття в поліклініці.

– Відповідальність за роботу укриття несе керівник медзакладу та глава району, який має контролювати роботу укриттів, що є на мапі міста й повинні працювати.

Усі рішення щодо дій відповідальних осіб будуть ухвалені сьогодні й невідкладно, – запевнив Віталій Кличко.

Оновлено о 08:20. Як розповів у коментарі Суспільному місцевий житель Ярослав Рябчук, який уночі втратив там дружину, укриття людям просто не відкрили.

– Була тривога. Люди бігли в укриття. Укриття просто не відкрили та й усе. Люди стукали, дуже довго стукали. Були і жінки, і діти. І ніхто не відчинив, – говорить крізь сльози чоловік.

Уламки впали саме в той момент, коли чоловік побіг на інший бік будівлі гукати, щоб відчинили.

Його дружина та донька в цей час продовжували стукати в двері.

Із дитиною, каже Ярослав, усе добре, а дружина загинула.

За свідченнями очевидців, уламки впали поруч із поліклінікою через 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги поруч.

За уточненими даними від Київської міської військової адміністрації, серед трьох загиблих – дев’ятирічна дівчинка (не 11-річна, як повідомляли спочатку).

Оновлено о 06:40. Як розповіли кореспонденту Владиславу Паливоді, який наразі працює на місці події, не всі потрапили до укриття, що є в дитячій поліклініці Деснянського району.

– Очевидці розповідають, що в цій поліклініці є укриття. Імовірно, саме туди вночі люди бігли, щоб сховатися від ракетного обстрілу. Але, на жаль, троє людей не встигли туди добігти й загинули. Ще десятьох людей тут поранено, – зазначив кореспондент в ефірі телемарафону Єдині новини.

Біля поліклініки, де влучили уламки збитої ракети, – величезна вирва. У самому медичному закладі вибиті всі вікна.

Повибивало шибки і в довколишніх багатоповерхівках.

Одна із жительок у коментарі для телемарафону Єдині новини розповіла, що вибух був дуже потужним, а події розгорталися дуже швидко.

– Мабуть, усе відбувалося протягом 15 хвилин. Сирена тривоги, робота ППО, стовп коричневого диму, очевидно, із вирви біля поліклініки й поруч світлий стовп. Це наскільки я могла побачити в сутінковому небі, – розповідає жінка.

Читайте також
Атака на Київ у День захисту дітей: РФ вбила двох матерів та 9-річну дівчинку

Повномасштабна війна в Україні триває вже 463-тю добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.

Більше інформації про війну в Україні – новини онлайн читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Фото: ГУ ДСНС у м. Києві

Тетяна Забожко редакторка стрічки
Категорії: Україна