Це небачено. Навіщо РФ передислокувала кораблі з Калібрами до Феодосії

Чорноморський флот РФ у Криму: чому Росія перекинула частину кораблів у Феодосію

Фото: Факти ICTV

У порту тимчасового окупованого міста Феодосія, що в Криму, станом на 25 вересня збільшилась кількість кораблів-носіїв крилатих ракет Калібр, а також з’явились корвети проєкту 21631 Буян-М і корвет проєкту 22800 Каракурт.

Про це свідчить аналіз супутникових знімків акваторії порту, зроблений OSINT-аналітиком MT Anderson у соцмережі X (колишня назва – Twitter).

– Такої кількості суден ЧФ я тут ще не бачив, – написав він.

У повідомленні до публікації аналітик відзначив, що в порту також є щонайменше два тральники проєкту Александрит.

MT Anderson вказує, що така кількість кораблів Чорноморського флоту Росії в акваторії порту Феодосії є рекордною.

До літа 2023 року ця гавань взагалі не використовувалася для розміщення російських військових кораблів.

Примітно, що порти Феодосії розташовані на іншому боці території окупованого півострова, що далі від лінії фронту, а тому, на перший погляд, є складнішими цілями для українських Сил оборони.

На думку військового аналітика Петра Черника, особливого військового маневру в цих діях з боку Росії немає.

– Кожен з цих кораблів має вісім пускових установок. Допоки вони робочі – буде зберігатись загроза залпів. І не важливо, чи в Феодосію вони перемістились, чи з Феодосії в Севастополь, чи в Новоросійськ. Їх запас ходу дозволяє виходити мало не до середини Чорного моря, щоб завдавати ударів (по Україні, – Ред.). Ракета Калібр – це 2,5 тис. км. Нема ніякого воєнно-прикладного аспекту переміщення корабля з Севастополя до Феодосії, – пояснив він.

На думку експерта, найімовірнішим є розосередження сил Росією з Севастополя в інші порти в Криму, оскільки в Феодосії все ж є невеликі, але ремонтні потужності.

Ці рухи, каже Черник, також безпосередньо пов’язані з нещодавніми ударами по Севастополю, які стали суттєво частішими протягом серпня і вересня.

– Севастополь пристріляний. Вони думають, як берегти техніку. Не можуть люди постійно без їжі, без води перебувати у морі. Є поняття автономності плавання – корабель потребує пального, всі механізми потребують обслуговування, екіпаж потребує води та їжі. Вони ж розуміють, що головні бухти Севастополя під ударом, – додав він.

Раніше у розвідці Міноборони Великої Британії писали, що удари українських Сил оборони по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі та Криму загалом завдали серйозної шкоди боєздатності ЧФ РФ, тому, ймовірно, це може вплинути на зменшення блокади українських портів з боку Росії.

Нагадаємо, раніше Сили спеціальних операцій України повідомляли, що результатом удару по штабу ЧФ РФ у Севастополі стала ліквідація 34 окупантів, серед яких, зокрема, був командувач Віктор Соколов.

Читайте також
ЧФ РФ обезголовлено: чи збирається Росія через вибухи виводити війська з Криму
Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна