Україна вноситиме половину виплат від рент на видобування корисних копалин в інвестиційний фонд відбудови угоди про надра та рідкісноземельні метали, а Сполучені Штати внесуть стартап-кошти для запуску фонду.
Про це в інтерв’ю Суспільному розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.
Фінансування інвестиційного фонду відбудови
За словами Тараса Качки, рішення про інвестиції з фонду ухвалюватимуть українські та американські менеджери.
— Фонд — це не якась організація, куди наймуть людей, які чимось керуватимуть. Є українське Агентство з питань розвитку державно-приватного партнерства та американська корпорація DFC. Обидві — державні утворення, між ними створюються права та обов’язки, що визначають, як формуються внески, розподіляється прибуток, — повідомив заступник міністра економіки.
Військова допомога від США теж зараховуватиметься до фонду як інвестиція.
За словами Тараса Качки, розмір внесків сторін створюватиме преференції у розподілі прибутку. Отримані гроші фонд може інвестувати як у видобуток корисних копалин, так і в інфраструктуру, відновлення не раніше ніж за 10 років після початку його функціонування, наголосив заступник міністра.
Україна вноситиме до інвестиційного фонду доходи від “сплячих” ліцензій на видобування корисних копалин — “сплячі” ліцензії вже видані, але не активовані на видобування.
— Якщо протягом 10 років не використовується та чи інша ліцензія, яка може працювати в промислових цілях, ми зацікавлені в тому, щоб її видали наново і вона приносила прибуток як Україні, так і фонду, — наголосив Тарас Качка.
Суперечки між сторонами угоди вирішуватимуть консультаціями – судове врегулювання не є прийнятним для міжурядових угод, наголосив Тарас Качка.
— Ми говоримо про гарантії, які діють, допоки є згода між сторонами. І змусити, наприклад, надавати податкові преференції через арбітраж, якщо ми щось порушуємо, не ефективно. Натомість на корпоративному рівні діятимуть конкретні процедури арбітражного розгляду, щоб не залежати від національних судів ні США, ні України, — пояснив заступник міністра економіки.
1 травня Сполучені Штати Америки та Україна підписали угоду про доступ до природних ресурсів.
Раніше міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла, що завдяки угоді про корисні копалини з’явиться можливість залучати більше інвестицій в українську економіку.