У тимчасово окупованому селищі Чаплинка Херсонської області російські загарбники посилюють тиск на місцевих жителів та проводять масові обшуки.
Про це поінформували в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
Понад 10 тис. маріупольців росіяни утримують у тюрмах так званої ДНР. Люди перебувають у камерах 2 на 3 метри по 10 людей із мінімальними запасами води та їжі, не мають можливості вийти на вулицю.
Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці. Окупанти створили справжні концтаборні умови, маріупольці піддаються різним формам катувань та позбавлені нормальної медичної допомоги.
Повідомили у Маріупольській міській раді.
У Кременчуці завершилися пошуково-рятувальні роботи в торговому центрі Амстор, по якому цього тижня російські війська завдали ракетного удару.
– О 13.25 рятувальники завершили пошуково-рятувальні роботи на місці зруйнованого ТЦ Амстор у Кременчуці. Остаточна кількість загиблих встановлюється. 27 червня 2022 року стало найтрагічнішим днем у сучасній історії Полтавщини, – повідомив очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Дані щодо кількості загиблих внаслідок ракетного обстрілу РФ встановлюються.
У тимчасово окупованій Чаплинці Херсонської області російські загарбники посилили тиск на місцевих жителів.
– З 29 червня в селищі проводиться обшук всіх приватних гаражів. В разі відсутності власників, ворота гаража виламують за допомогою ББМ “Тигр”. Обшуки проводяться дуже детально – аж до перекопування ґрунтув підвалах у пошуку тайників, – йдеться у повідомленні розвідки.
Водночас у населеному пункті розпочались жнива, проте весь врожай окупанти вивозять зерновозами в напрямку Криму.
На світанку на Миколаїв ворог спрямував 10 ракет типу Онікс, випущених з ракетного комплексу Бастіон на окупованій Херсонщині.
Вкотре атаковано об’єкти портової та іншої виробничої інфраструктури міста, а також зафіксовано влучання у сільськогосподарські угіддя у передмісті. На щастя, жертв та постраждалих немає.
Метою Росії у війні з Україною є не Донбас, а контроль над Чорним море із захопленням Одеси, завдяки чому президент РФ Володимир Путін хотів би відродити Радянський Союз.
Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в інтерв’ю РБК-Україна.
– Станом на зараз у них план мінімум це просто анексія Херсонської області план максимум – це якщо вдасться, то тоді розвивати наступ на Миколаїв і далі на Одесу. Тому що ключова ціль цієї війни це насправді не Донбас, а це безумовно Одеса і повний контроль над Чорним море, – заявив він.
У МВС назвали сценарії, за яких РФ повторно нападе на Київ.
Перший випадок: якщо самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погодиться запустити свою армію до України.
Другий випадок: навіть без вступу армії Білорусі в безпосередній бій на українській території, наступ на Київ був би можливий, якби були повністю знищені Збройні Сили України на Сході.
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко звинуватив Збройні сили України у спробі завдати удару по військових об’єктах Білорусі, нібито скоєній кілька днів тому.
Він заявив про “провокації”, але водночас каже, що воювати проти України Мінськ “не хоче”, і жоден білоруський солдат у війні не бере участі.

