Що побачив світ на CES-2020: 13 спроб передбачити майбутнє

ces

З 7 до 10 січня команда Infomir відвідала найбільшу у світі виставку споживчої техніки та електроніки CES-2020. У Лас-Вегасі як великі компанії, так і стартапи представляли пристрої, які тільки готуються до масового виробництва. Це можливість зазирнути у майбутнє. Як мінімум, спрогнозувати тренди найближчого року.

Серед трендів – гнучкі екрани та екрани з високою роздільною здатністю, просунуті системи взаємодії людини та комп’ютера, всюдисуща смартизація побуту.

Я зібрав інформацію про деякі гаджети з різними функціями, які, на мій погляд, привертають найбільшу увагу.

Смартфон з екраном на кольорових чорнилах

Hisense показала перший у світі смартфон з екраном на кольорових електронних чорнилах – як у електронної книги. Зображення на такому екрані приємніше для очей та викликає менше втоми.

Компанія заявляє, що технологія вже дозволяє налагодити масовий випуск кольорових e-ink-дисплеїв. А зволікання з її впровадженням було пов’язане з низкою проблем, серед яких – частота оновлення на екрані.

Телевізор на всю стіну

Тренд цього року – телевізійні панелі гігантських розмірів. Зокрема, компанія Samsung привезла на виставку The Wall MicroLED TV – телевізійну панель діагоналлю 292 дюймів (близько 7 м).

Очевидно, це найбільший телевізор, який колись був на ній продемонстрований. Подібні телевізійні панелі представили також LG та Sharp.

The Wall MicroLED TV – це модульний екран, складений з невеликих блоків, тому може бути у різних розмірах.

Читайте: Нова технологія замінить смартфони в 2020-х роках – Цукерберг

Ще одна новинка від Samsung – телевізор-флагман Q950TS з безрамковим дисплеєм Infinity Design. Рамка у нього все ж є, але побачити її можна лише у безпосередній близькості від пристрою. Окрім того, його товщина всього 15 мм. І про якість відеокартинки: 8K.

Літаюче таксі

Hyundai разом з Uber Technologies представила макет літального апарату S-A1. Нарешті таксі, що літає, зовсім як у культовому блокбастері П’ятий елемент, стає реальністю.

Корейці обіцяють, що авіатаксі зможе пересуватися зі швидкістю до 290 км/год на висоті 300-600 м. Пристрої працюватимуть на електриці, на заряджу ванні потрібно до семи хвилин.

Майбутні авіатаксі планують зробити безпілотними. Вивести послуги на ринок компанії збираються до 2023 року.

Читайте: Sony презентувала логотип PlayStation 5 та розповіла про нововведення

Mercedes з Аватару і автомобіль від Sony

Чимало уваги автовиробники приділили і більш приземленим, але не менш інноваційним транспортним засобам. Серед них – концепт автономного електромобіля Mercedes-Benz VISION AVTR, натхненний кіновсесвітом Аватару.

Машина не оснащена кермом, тому водієві потрібно помістити руку на центральну консоль, яка за допомогою цифрових нейронів розпізнає, куди він хоче поїхати.

Концепт може пересуватися не тільки назад-вперед, але і діагоналлю під кутом близько 30 градусів – як краб.

Читайте: Їде боком і заряджається 15 хвилин. Mercedes представила електрокар майбутнього

Батарея з перероблених матеріалів на основі графенових комірок. Вона не містить рідкоземельних металів та рідкісних матеріалів, розрахована на повну переробку після закінчення терміну експлуатації.

У свою чергу Sony привезла концепт-кар Vision-S. Компанія створила для нього всю електроннну начинку, зокрема і автопілот з 33 датчиками і сенсорами, що відповідає іншому рівню автономності.

Концепт-кар обладнаний двома електромоторами, сумарною потужністю 544 к. с. Розгін до 100 км/год – 4,8 секунди. Заявлена максимальна швидкість – 240 км/ч.

Читайте: E3 2020: Sony знову не приїде на найбільшу виставку відеоігор

За словами розробників, в основі електромобіля Sony лежить нова електрична платформа, що створена інженерами австрійської компанії Magna Steyr.

Нейроінтерфейс для телевізора і комп’ютера

Розробники з університету Hanyang (Південна Корея) представили пристрій, що дозволяє керувати комп’ютерною та побутовою технікою у системі розумний будинок без допомоги рук.

Наприклад, з його допомогою можна увімкнути телевізор, відрегулювати звук та вибрати канал. Також доступні функції керування освітленням, smart-пилососом та багато іншого.

Робота пристрою здійснюється через мозкові імпульси за допомогою електроенцефалографічного інтерфейсу мозок-комп’ютер, технологій доповненої реальності та інтернету речей.

Це перспективна система домашньої автоматизації, яка дозволить керувати побутовими приладами людям з інвалідністю та людям похилого віку.

Читайте: Microsoft офіційно припинила підтримку Windows 7

На допомогу ослабленому слуху

Пристрій The Hear від розробників OrCam з Ізраїлю дозволяє людям з порушеннями слуху відсікати зайві шуми на вулиці, щоб краще чути співрозмовників. Закріплений на одязі пристрій визначить по губах, хто саме звертається до власника гаджета, після чого передасть у слуховий апарат через Bluetooth винятково його голос.

Пристрій розрахований на керування за допомогою жестів. Наприклад, камері можна вказати, на прослуховуванні кого саме зі співрозмовників необхідно сфокусуватися.

Робот-колобок від Samsung

Компанія Samsung показала робота Ballie. Він виконаний у формі мініатюрної кулі та може виконувати різні завдання.

Ballie має набір сенсорів та датчиків, які допомагають йому орієнтуватися у просторі. У ньому вбудована відеокамера. Користувач може розмовляти з Ballie та говорити йому команди – наприклад, для керування пристроями розумного будинку. Робот вміє, зокрема, вмикати телевізор, перемикати канали, викликати пилосос.

Компанія обіцяє, що з часом робот отримає підтримку нових можливостей. Функції поступово розширюватимуться за рахунок навчання на основі системи штучного інтелекту. Поки невідомо, за якою ціною та коли він надійде у продаж.

Невидима клавіатура

Samsung представила також невидиму клавіатуру SelfieType.

Вона використовує фронтальну камеру та роботу штучного інтелекту, щоб користувач міг натискати на віртуальну клавіатуру. Система аналізує рухи пальців, які користувач робить при друкові, і перетворює їх у натискання на QWERTY-клавіатурі.

Selfie Type не вимагає додаткового обладнання, за зчитування натискань відповідає селф-камера телефону або планшета. Тобто клавіатуру за бажання можна буде розгорнути де завгодно, наприклад, в поїзді або за обідом – і швидко відповісти на лист або підкоригувати проект.

Селфі-дрон

Американська компанія AirSelfie представила мініатюрний дрон для зйомок Селфі в HD-якості. Він розпізнає форму особу власника, слідкує за ним і за рухами руки робить фото.

Люди знімають по 100 мільйонів селфі на день. Наш ринок – це покоління Z та мілленіалів, які хочуть добитися того самого ідеального знімка, – зазначає CEO компанії AirSelfie Грег Еплхоф.

Читайте: Apple виплатить до $1 млн за знайдені вразливості у програмному забезпеченні

AR-мотиватор для схуднення

Розробники EnvisionBody продемонстрували додаток доповненої реальності, який показує користувачеві, як він виглядатиме, якщо схудне або навпаки наростить м’язову масу.

Для цього програма сканує тіло користувача, а потім певним чином обробляє зображення.

Екзоскелет для підняття важких предметів

Компанія Sarcos Robotics спільно з Delta Air Lines представила на виставці екзоскелет Guardian XO, який покликаний допомогти робітникам у піднятті важких предметів. Їхня розробка дозволяє піднімати та переносити вантажі в кілька разів більші, ніж за використання чистої м’язової сили.

Екзоскелет знадобиться у багатьох галузях, де людям доводиться займатися вантажно-розвантажувальними роботами без допомоги спеціальних машин.

Змінні акумулятори дозволяють займатися підняттям важких предметів впродовж восьми годин без підзарядки. Очікується, що продаж почнеться у кінці 2020 року.

Як бачимо, розвиток споживчої електроніки визначається поширенням систем розумного будинку з інтернетом речей, технологій доповненої реальності і штучного інтелекту. Основна суть інновацій: зробити життя людини яскравішим та простішим. Забезпечити йому нові можливості у повсякденному житті.

CES демонструє тренди, дотримуватис яких будуть як технологічні гіганти, так і сміливі стартапи. Майбутнє відкрите для інноваторів.

Автор: Ігор Окландер, директор з маркетингу групи компаній Infomir.

Категорії: Lifestyle Гаджети