6 червня Верховна Рада України не підтримала звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Також парламент проголосував проти відставки голови СБУ Василя Грицака.
Третім став Степан Полторак, якого Верховна Рада залишила на посаді міністра оборони.
Так народні депутати зреагували на перші призначення Володимира Олександровича.
Це правильне рішення народних депутатів, які не підтримали звільнення, бо наразі і Міністерство оборони, і Міністерство закордонних справ, і СБУ є стратегічними для України, а обіймати посади мають дійсно професійні дипломати та спеціалісти з цих напрямів.
Також парламент не вніс до порядку денного законопроект про незаконне збагачення №10358, який був поданий президентом Володимиром Зеленським. За нього проголосувало всього 205 нардепів з необхідних 226.
Знову закон, який мав би втішити спраглий український електорат президента, відкладений у шухляду. Гадаю, Верховна Рада нового скликання повернеться до цього питання ближче до осені, хоча з численними поправками та новими народними обранцями, які вже чекають на реванш.
Це казка без кінця. Ніхто з народних депутатів ні цього скликання, ні наступного не буде відпилювати ніжку стільчика, на якому так зручно сидиться.
Дивно, що цього не розуміє президент Володимир Зеленський, але мусить робити хоча б спроби зламати систему, бо електорату пообіцяв кінець бідності.
Всі розуміють, що президентська виборча кампанія була популістською, оскільки, не маючи абсолютної більшості у Верховній Раді, ухвалювати такі закони – просто марна справа.
Читайте: Рада відмовилася розглядати законопроекти про імпічмент і виборчі права військових
Зараз усі амбітні реформи та обіцянки електорату Володимира Зеленського розбиваються об неприступні скелі Верховної Ради, і так буде доти, доки у нього не буде в парламенті 300 народних слуг, які підтримають усі його закони.
Парламентські вибори партії Слуга народу буде важче виграти, ніж їм здавалося навесні, бо значну частину голосів, особливо молоді, відщипне Голос Вакарчука та й ново-старі партії, які зробили ребрендинг та не здадуть свої позиції так просто.
Тому сподіватися, що Слуга народу зайде з 300 голосами і самостійно ухвалюватиме низку законів, не варто. Партія президента матиме 80-120 місць, ще близько 50-100 місць матиме Голос, Блок Юлії Тимошенко – 40-60, блок Петра Порошенка на мажоритарних округах набере більшість і зайде до Верховної Ради не менше ніж з 75-100 місцями.
Ляшко матиме змогу пройти десь з 15-40 народними депутатами. Всі інші новостворені партії зайдуть з двома-трьома членими і змінюватимуть шапки, як у фільмі Весілля в Малинівці.
Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.