Після закінчення війни Україні не будуть потрібні укріплені кордони на прикладі того, як вони обладнані в Ізраїлі чи Туреччині. Достатньо буде укріпленого держкордону, як того вимагають міжнародні норми та правила.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов на своєму Youtube-каналі.
Його запитали, як має бути обладнано кордон між Україною та Росією після закінчення війни.
– Кордон має бути обладнаний так, як нам пропонували в проєкті Стіна. Це типовий проєкт для цивілізованих країн. Він, до речі, застосовується у Європейському Союзі. Я навіть не прихильник того, як пропонують ізраїльський чи турецький варіант, – сказав Жданов.
На його переконання, українсько-російський кордон має бути обладнаний відповідно до міжнародних норм та правил.
– Це має бути бетонний надовб, жолоб, контрольно-слідова смуга, сітчаста огорожа з колючим дротом. За потреби її може бути посилено, як зробили поляки на кордоні з Білоруссю, – сказав Жданов.
При цьому військовий експерт пояснив, що функція кордону має полягати в тому, щоб незаконно вона не могла бути перетнута. Проте кордон має бути обладнаний охоронними системами спостереження, вважає військовий експерт.
– Якщо наша розвідка дає дані, що противник починає зосереджувати якісь сили, накопичувати якісь матеріальні засоби безпосередньо чи неподалік прикордонної зони, то у нас мають бути готові війська, щоб вийти на готові рубежі оборони для прикриття державного кордону, – сказав Олег Жданов.
Він нагадав, що коли російські війська збиралися вздовж кордону Сумської та Житомирської областей, тоді необхідно було розгортати військові частини та виводити в оперативні райони для прикриття держкордону.
Голова Європейської народної партії Манфред Вебер підтримав заборону на в’їзд до Євросоюзу для російських туристів.
Про це повідомляє німецьке видання Spiegel.
За його словами, важко уявити, що в Європі серед українських біженців буде багато відпочивальників із Росії.
– Мені важко уявити, що в нас одночасно є біженці з України та росіяни, які насолоджуються тут життям, – сказав Вебер.
За словами європарламентарія, більшість російських мандрівників — це туристи, і Європа має тепер говорити прямо: Ми не хочемо, щоб ті, хто частково відповідальний за цю війну (…), їздили до нас у відпустку.
Населення Росії також має відчути на собі наслідки санкцій.
Однак заклик Вебера не поширюється на людей, які бажають тікати з Росії. Кордони ЄС, як і раніше, відкриті для цих людей.
– Якщо громадянське суспільство хоче залишити країну, якщо люди, які більше не можуть виносити путінську систему, хочуть просити притулку, Європа має залишатися відкритою, – зазначив голова Європейської народної партії Манфред Вебер.
У найбільшій фракції Європарламенту – Європейській народній партії – підтримали заборону на видачу шенгенських віз громадянам РФ, пише Spiegel.
– Мені важко уявити, що в нас є одночасно біженці з України і росіяни, які насолоджуються тут життям. Ми не хочемо, щоб ті, хто частково відповідальний за війну, проводили б у нас відпустку, – заявив глава ЄНП Манфред Вебер.
Водночас він не пропонує заборонити видачу віз представникам громадянського суспільства, які не хочуть жити в путінській Росії та шукають притулку.
В МАГАТЕ повідомили, що Запорізька АЕС відновила з’єднання із енергосистемою України, проте всі шість енергоблоків залишаються відключеними.
– Україна повідомила МАГАТЕ, що протягом дня ЗАЕС щонайменше двічі втрачала з’єднання з ЛЕП, але наразі знову працює, – повідомляє агентство у Twitter.
Там уточнили, що АЕС залишається підключеною до лінії 330 кВ від сусідньої теплоелектростанції, яка може забезпечити резервну електроенергію.
#Ukraine said that during the day, #ZNPP at least twice lost connection to the power line but is currently up again. ZNPP remains connected to a 330kV line from the nearby thermal power facility that can provide back-up electricity. All 6 units remain disconnected from the grid.
— IAEA – International Atomic Energy Agency (@iaeaorg) August 25, 2022
На території Криму знаходяться від 500 тис. до 800 тис. росіян, які приїхали сюди незаконно.
Поки не визначено, який статус вони матимуть після деокупції півострова, заявила представниця президента в Криму Таміла Ташева.
Володимир Зеленський та Джозеф Байден провели телефонну розмову, під час якої обговорили подальші кроки України на шляху до перемоги над РФ.
Провів чудову розмову з @POTUS. Подякував за непохитну підтримку українського народу – безпекову та фінансову – з боку США. Обговорили подальші кроки України на шляху до перемоги над агресором та важливість притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. pic.twitter.com/BwqU0KSKWU
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) August 25, 2022
У тимчасово окупованому Херсоні російські військові викрали виховательку дитсадка Олену Наумову.
Відомо, що жінка знімала ролики, в яких розповідала про життя в окупації, а також висловлювала підтримку Україні та її захисникам.
Київрада сьогодні перейменувала 95 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим.
Мер столиці Віталій Кличко сказав, що процес дерусифікації не завершено. На наступному пленарному засіданні Київрада продовжить роботу над цими питаннями.
Зведення Генштабу на 18.00:
- На Волинському та Поліському напрямках зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі.
- На Харківському напрямку ворог здійснив невдалу спробу наступальних дій біля Петрівки, але зазнав втрат та відійшов.
- На Слов’янському ЗСУ також відбили наступ окупантів неподалік Долини та Дмитрівки.
- Невдалим був наступ росіян біля Кодеми та Бахмутського.
- Ворог намагався прорвати оборону наших військ у районі Первомайського, отримав жорстку відсіч та відійшов.
- На Південнобузькому напрямку ворог намагався провести розвідку боєм в районі Благодатного, але відійшов. Спроба наступу поблизу Таврійського також була провальною.