Бойові дії у Бєлгороді, обстріл Дніпра та Харкова: 453-й день війни

Війна в Україні – день 453 – новини України під час війни онлайн

Фото до: Бойові дії у Бєлгороді, обстріл Дніпра та Харкова: 453-й день війни

З початку З кінця
Пряма трансляція
23:29 - 23 Травня
У контексті війни РФ проти України не можна прирівнювати жертву та агресора – Боррель

У контексті повномасштабної війни Росії проти України не можна прирівнювати жертву та агресора.

Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель після засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу.

– Усі хочуть, щоб війна закінчилась. Єдиний, хто, як видається, хоче продовжувати війну – це Путін. Ніхто не хоче миру більше, ніж Україна, саме тому ми підтримуємо ініціативу президента Зеленського щодо миру, – сказав він.

23:17 - 23 Травня
У низці областей України оголошено повітряну тривогу

23:15 - 23 Травня
У Харкові пролунали вибухи

Ввечері 22 травня у Харкові пролунали вибухи під час повітряної тривоги.

Про це повідомили місцеві жителі у соціальних мережах, офіційного підтвердження наразі немає.

За даними моніторингових Telegram-каналі, російські окупанти здійснили пуск ракет С-300 по Харківщині.

22:37 - 23 Травня
У Пентагоні заявили, що винищувачі F-16 кардинально не змінять ситуацію у війні

Постачання винищувачів F-16 для України – це важливий крок у середньостроковій перспективі, однак, імовірно, надання цих літаків не змінить кардинально ситуацію у повномасштабній війні Росії.

Про це заявив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл під час розмови з журналістами Defense Writers Group у Вашингтоні.

На його думку, передавання F-16 ЗСУ допоможе створити проміжні можливості, яких поки що немає.

22:07 - 23 Травня
У США відреагували на події в Бєлгородській області

У Сполучених Штатах Америки вперше відреагували на бойові дії в Бєлгородській області РФ.

Спікер Держдепу США Меттью Міллер наголосив, що агресором у війні є Росія, а Україна сама має право вирішувати, як проводити свої військові операції.

– Ми дуже чітко прояснили українцям, що ми не даємо згоди і не заохочуємо атаки за межами українських кордонів. Але я вважаю, що важливо нагадати світові, що це Росія розпочала цю війну, – сказав він під час брифінгу.

21:22 - 23 Травня
Росіяни вивозять з Криму документи та членів родин – Гуменюк

Російські окупанти вивозять із тимчасово окупованого Кримського півострова документи, які свідчать про їхню незаконну діяльність.

Про це заявила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі одного з українських телеканалів.

– Міст вони використовують поки що за призначенням, тобто транспортно-логістично, щоб намагатися вивезти все те, що для них є цінним, що може бути цінним також для Міжнародного трибуналу. Серед іншого й документи, які підтверджують їхню незаконну діяльність, – сказала вона.

20:27 - 22 Травня
Португалія не передасть Україні винищувачі F-16, але долучиться до навчання пілотів

Португалія не передаватиме Україні літаки F-16 у межах “коаліції винищувачів”, однак країна готова долучитися до навчання персоналу.

Про це заявив міністр закордонних справ Португалії Жоау Гомеш Кравіньо, повідомляє видання Diário de Notícias.

За словами очільника МЗС, відправлення F-16 є “питанням, яке не обговорюється”, оскільки “Португалія не має необмеженої кількості літаків”.

– У нас є ті (літаки – Ред.), які нам потрібні для виконання наших національних зобов’язань, а також в НАТО, тому наразі це питання не постає, – сказав Кравіньо.

Водночас він підтвердив, що Португалія “відкрита до можливості” навчання українських льотчиків на F-16.

19:55 - 22 Травня
Росіяни евакуювали сховище ядерних боєприпасів на Бєлгородщині

Росіяни у терміновому режимі евакуювали сховище ядерних боєприпасів у Бєлгородській області.

Про це повідомив представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини.

– У терміновому режимі об’єкт Бєлгород-22 – це сховище ядерних боєприпасів, рашисти евакуюють. Воно розташоване неподалік Грайворона. Саме там зберігалася частина боєзапасів для ядерного озброєння, – сказав Юсов.

19:38 - 22 Травня
Бахмут та Мар’їнка залишаються в епіцентрі бойових дій – Генштаб

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Загалом протягом доби відбулось 25 бойових зіткнень на зазначених ділянках фронту, в епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка.

Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

18:43 - 22 Травня
Всі українські міста мають отримати повітряний щит – Зеленський

Всі українські міста та громади мають отримати повноцінний повітряний щит. Україна дуже активно працює над цим разом із партнерами.

Про це у вечірньому зверненні сказав президент Володимир Зеленський.

Юлія Захарченко редакторка стрічки
Категорії: Україна