
У Європі зафіксували найтепліший березень від початку спостережень – кліматичні зміни продовжують штовхати температуру до рекордних значень.
Про це йдеться в щомісячному бюлетені Служби зміни клімату ЄС Copernicus (C3S), пише Reuters.
Температурні рекорди в Європі
У глобальному масштабі перший місяць весни став другим найтеплішим на планеті за весь час спостережень – перевищив його тільки березень 2024 року.
Це вже 20-й місяць з останніх 21, коли середня температура на планеті перевищує доіндустріальний рівень більш ніж на 1,5 °C. А березень перевищив його вже на 1,6 °C.
Учені вважають, що головна причина цього – викиди парникових газів через спалювання викопного палива.
Стратегічна керівниця Європейського центру середньострокових прогнозів погод, яка керує службою C3S, Саманта Берджесс повідомила, що Європа зіштовхнулася і з погодними крайнощами: у деяких регіонах березень був найсухішим за всю історію, а в інших – навпаки, найвологішим за останні 47 років.
Такі зміни клімату можуть спричинити посухи в деяких регіонах, підвищуючи температуру й рівень випаровування, що висушує ґрунт і рослинність. Водночас потепління сприяє сильнішим зливам, які можуть призводити до повеней.
За даними C3S, минулого місяця рівень арктичного морського льоду досяг найнижчої позначки за весь березень за 47 років супутникових спостережень. У попередні три місяці також було зафіксовано рекордно низькі показники для відповідних місяців.
Зазначається, що температурні дані C3S збирають із 1940 року, їх перевіряють, порівнюючи з глобальними температурними записами, які ведуть із 1850 року.