Найважливіші події 368 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 26 лютого.
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з головою Комітету Палати представників у закордонних справах Майклом Макколом і чотирма іншими членами Республіканської партії Палати представників, сказав групі, що планує надіслати їм список озброєнь, який включає винищувачі F-16.
Голова нашої держави зауважив, що літаки потрібні для прискорення завершення війни з Росією.
– Існує широка двопартійна підтримка між Сполученими Штатами та НАТО . та європейськими союзниками щодо підтримки України проти російської агресії. Ми мали дуже продуктивну зустріч із президентом Зеленським. Ми говорили насамперед про те, які його потреби, коли йдеться про перемогу у цій війні. І він надає цій делегації перелік зброї, яка потрібна Україні для перемоги, — сказав Маккол під час своєї делегації в Конгресі в Україні.
Він висловив надію, що війна в Україні триватиме недовго і зазначив, що для досягнення цієї цілі “є сильна двопартійна підтримка, щоб дати Україні все, що їй потрібно для перемоги”.
Варто зазначити, що розмова пройшла в Україні, до якої члени партії прибули через застереження американських законодавців-республіканців заблокувати майбутню допомогу нашій країні.
Рада Безпеки ООН паралізована через наявність у Російської Федерації права вето, реформа Радбезу могла б це змінити.
Про це заявив постпред Естонії при ООН Рейн Таммсаар, якого цитує естонське видання EER.
– Тут є заява про те, що Росію треба вигнати з Ради Безпеки, але немає практичних кроків, як це може статися, і я не бачу, щоб це сталося. Але що стосується реформи Ради безпеки, то вона б дала нове дихання, тому що зрозуміло, що якщо так піде далі, то таких конфліктів може бути більше, і тоді один з найважливіших органів всесвітньої організації не зможе їх вирішити, – сказав він.
За словами Таммсаара, це не означає, що вся робота всесвітньої організації паралізована щодо України, оскільки Генеральна Асамблея ухвалила кілька резолюцій із засудженням агресії.
Українцям також надається гуманітарна допомога, а в країні працюють близько 20 агентств ООН.
– Очевидно також, що протистояння тут пронизує всю країну. Що ми намагаємося зробити, так це забезпечити політичну ізоляцію Росії в різних міжнародних організаціях, але особливо в ООН, – сказав Таммсаар.
На думку Таммсаара, це було дещо успішнішим, але слід продовжувати перешкоджати висуненню Росії до різних органів організації.
Наразі в Україні через російські атаки на наші об’єкти енергетичної інфраструктури пошкоджено 50% енергосистеми.
Про це в ефірі телемарафону Єдині новини повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
– У нас пошкоджено близько 50% об’єктів, які використовуються для передачі електроенергії, це підстанції високовольтні, а також близько 50% генеруючих потужностей. Але з цих 50% генеруючих потужностей 75% це теплова генерація, тобто теплові електростанції та теплові електроцентралі. І 75% пожкодженні, а частково знищені. Близько 1 гВт потужності теплоелектростанції дуже суттєво пошкоджені, практично знищені, – проінформував він.
Крім того, Сахарук нагадав, що українська енергосистема втратила частину потужностей через окупацію територій.
– У нас у Запорізькій області, в Енергодарі залишилась найбільша атомная станція в Європі, ЗАЕС, це 6 гВт, теплова Запорізька станція 1,2 гВт та в Щасті Луганська станція теплова… Тобто більше 10 гВт потужностей зараз окуповані, плюс близько 6оо мегават це від електростанцій, які знаходяться на півдні окупованої Запорізької області, – додав він.
25 лютого було запроваджено 10-й пакет санкцій ЄС проти Росії і він точно не останній для країни-агресора.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні.
– Сьогодні затверджено 10-й пакет санкцій ЄС проти Росії за війну. 10-й і очевидно не останній. Санкції будуть вводитися і надалі, щоб нічого не залишилось від потенціалу російської агресії. Зараз у 10-му пакеті є нові санкційні кроки, потужні, проти військової промисловості, фінансового сектору держави-терориста, проти пропагандистів, які втопили у брехні російське суспільство, – зазначив голова держави.
Крім того, голова держави зазначив, що “українські дипломати й уся держава працюють над тим, щоб розширити глобальні і, зокрема, європейські санкції ще на російську атомну галузь, на Росатом, всіх, хто причетний до ракетної програми і ядерного шантажу держави-терориста”.
– Вже є відповідні кроки партнерів: Сполучених Штатів, Британії. Очікуємо відповідних кроків і від Європейського Союзу. Звичайно, ми продовжимо роботу над санкціями України проти російських суб’єктів та всіх, хто їм допомагає. Будуть відповідні рішення, – додав Зеленський.
У Херсоні вчергове чутно вибухи.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Наразі влада не коментувала причини вибухів у місті.
Європейський Союз 25 лютого запровадив десятий санкційний пакет проти Росії.
Про це йдеться в офіційному документі Євросоюзу.
Зазначається, що вони торкнуться проти 87 фізичних та 34 юридичних осіб.
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції спрямовані на тих, “хто відповідає за воєнні дії, за політичні рішення, хто забруднює суспільний простір дезінформацією і шкідливими наративами, доповнюючи військову війну ще й інформаційною війною”.
– Ми також націлені на тих, хто причетний до нелюдських депортацій і примусового усиновлення українських дітей у Росію, а також на тих, хто несе відповідальність за розробку дронів, які націлені на українське цивільне населення і цивільну інфраструктуру, – написав він.
Боррель підкреслив, що Євросоюз продовжуватиме посилювати тиск на Росію “так довго, як це буде потрібно”.
Переглянути перелік підсанкційних осіб можна в матеріалі на Фактах ICTV.
За даними Генштабу, станом на вечір 25 лютого російські агресори безуспішно намагались наступати на п’яти напрямках – Куп’янському, Бахмутському, Лиманському, Авдіївському та Шахтарському.
Росіяни облаштували катівню у тимчасово окупованому місті Василівка Запорізької області. В ній вони утримують проукраїнсько налаштованих громадян.
Генштаб зазначає, що окупанти продовжують посилювати тиск на цивільне населення та проводять обшуки помешкань.
Російські окупанти завдали нового удару по Краматорську на Донеччині. У результаті отримала поранення жінка, пошкоджено 21 приватний будинок і зруйновано амбулаторію.