Найважливіші події 464-ї доби повномасштабної війни Росії проти України читайте в текстовій онлайн-трансляції за 2 червня.
У межах саміту Європейської політичної спільноти у Молдові Володимир Зеленський зустрівся з президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим.
Зеленський подякував Азербайджану за послідовну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, підтримку в межах міжнародних організацій, зокрема під час голосувань за резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
Президент відзначив усебічну гуманітарну допомогу, надану Азербайджаном.
– Ми високо цінуємо участь Азербайджану у відновленні інфраструктурних об’єктів у Київській області. Сподіваємося на допомогу в подальшій відбудові України. У повоєнний період розраховуємо на активну участь Азербайджану в інвестиційних проєктах в Україні, – сказав Зеленський.
Зеленський поінформував канцлера ФРН про ескалацію російського ракетного терору проти України.
У цьому контексті було наголошено на необхідності продовження оборонної підтримки нашої країни, насамперед посилення спроможності української ППО.
– Володимир Зеленський висловив подяку Олафу Шольцу за підтримку української формули миру й готовність долучитися до її реалізації. Сторони обговорили спільну підготовку до Глобального саміту миру та залучення до нього максимально широкого кола учасників, – повідомили на сайті Офісу президента.
У межах розслідування трагічних наслідків через недопуск громадян до укриття у Києві правоохоронці затримали чотирьох осіб: першого заступника Деснянської РДА, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
Трьом затриманим службовим особам готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, охоронцю – за ч. 3 ст. 135 КК України – залишення в небезпеці, яке призвело до смерті.
Нідерланди ведуть переговори з низкою країн Європейського Союзу та поза його межами для того, щоб поставити Україні додаткові системи ЗРК Patriot.
Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час пресконференції в Кишиневі в четвер.
– Вони відіграють життєво важливу роль у знищенні російських ракет у небі. І ці Patriot надзвичайно успішні. І це вже врятувало багато життів, – сказав він.
Під час візиту до Молдови президент України Володимир Зеленський провів неформальну зустріч із лідерами європейських країн у межах коаліції винищувачів.
Учасники обговорили практичні питання, пов’язані з початком тренування українських пілотів на винищувачах F-16 та літаках інших типів. Сторони домовилися почати цей процес найближчим часом.
Також лідери торкнулися майбутнього постачання літаків і створення необхідної для них інфраструктури.
У четвер Європейський парламент підтримав законопроєкт Акт на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) про збільшення європейського виробництва боєприпасів та ракет, який має на меті прискорити їх постачання в Україну та допомогти країнам-членам ЄС поповнити свої арсенали.
Як йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту, законопроєкт був прийнятий 446 голосами за, коли проти проголосувало 67 європарламентарів. Ще 112 депутатів утрималися.
По всій Україні відбудуться перевірки укриттів після того, як цієї ночі під час ракетної атаки РФ в Києві загинули троє людей.
Про це заявив сьогодні під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Російські окупнати, нехтуючи законами міжнародного гуманітарного права, на території Мелітопольського Олександро-Невського собору розмістили базу з військовою технікою.
Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
Окупаційні війська продовжують зазнавати великих втрат на полі бою, внаслідок чого противник обладнує цивільні заклади тимчасово захоплених територій під медичні установи.
– У населеному пункті Мелітополь Запорізької області окупанти облаштували дитячий санаторій під військовий шпиталь, де на лікуванні перебувають понад 200 окупантів з пораненнями різного ступеню важкості, – йдеться у зведенні.
У КМДА, РДА та поліклініці Деснянського району тривають обшуки через загибель людей біля укриття в медичному закладі.
Як повідомила в коментарі Суспільному речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець, правоохоронці перевіряють службову документацію, опитують свідків і потерпілих, допитують керівництво та персонал медзакладу, щоб встановити посадовців, відповідальних за експлуатацію укриття та забезпечення вільного доступу до нього під час повітряної тривоги.