Що відбувається на 541-й день війни в Україні – читайте у текстовій трансляції Фактів ICTV.
Україна хоче покращити відносини з країнами Африки та допомогти їм звільнитися від російського контролю.
Про це в інтерв’ю AFP заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він зазначив, що Росія використовує “примус, підкуп і страх” для збереження свого впливу на Африканський континент.
– Згаяно багато років, але ми будемо просувати вперед українсько-африканський ренесанс, відроджувати ці відносини. Цей континент потребує систематичної та довгострокової роботи, – сказав очільник МЗС.
Як повідомляють в ОК Північ, російські окупанти продовжують обстрілювати прикордонні території Чернігівської та Сумської областей.
Всього протягом доби нараховано 17 обстрілів (117 вибухів) із різних видів озброєння.
На щастя, інформація про загиблих або поранених серед місцевого населення, не зафіксована.
У пресслужбі Риксдагу повідомили що парламент Швеції затвердив передачу Україні додаткового пакета військової допомоги загальною вартістю 3,25 млрд шведських крон (приблизно €270 млн).
– Парламент схвалив передачу в дар Україні додаткового оборонного обладнання. Відповідно до дозволу уряд отримає право ухвалити рішення про передачу в дар Україні оборонного майна у вигляді запасних частин і товарів для забезпечення готовності на суму не більше ніж 1,1 млрд шведських крон, а також боєприпасів, обладнання для розмінування і транспортних засобів на суму не більше ніж 2,15 млрд шведських крон, – йдеться у повідомленні.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу у Норвегії заявив, що для надання Україні винищувачів F-16 необхідне окреме рішення після завершення навчання українських пілотів.
– Цілком можливо. Ми згодні почати навчання пілотів. Але перед постачанням сучасних винищувачів потрібне окреме рішення. Ми на крок ближче до того, щоб потім надати цей тип озброєння, – сказав він.
Нещодавно російські окупанти під різними приводами, зокрема й нібито для оздоровлення, вивезли з тимчасово окупованих територій до РФ ще близько 450 українських дітей, повідомляє Центр національного спротиву.
За його даними, 50 старшокласників повезли до Ярославля, щоб агітувати вступати до місцевого університету ім. Дємідова.
Але найбільш поширена злочинна практика – відправлення до дитячих таборів на “оздоровлення”.
Так, окупанти відправили 200 дітей з Довжанська до Анапи, ще 200 – до Краснодарського краю (150 з Каховського та Генічеського районів Херсонщини, 50 – із ТОТ Запоріжжя).