
Київські хостели нічого спільного зі стандартами європейських не мають: у кімнаті, розрахованій на 2-3 людей, поселяють 8-10, а за ніч беруть з кожного по 120 грн.
Столична адміністрація взялася перевіряти численні київські нічліжки, через неприємне сусідство з якими уривається терпець у мешканців багатоповерхівок. Таке тимчасове помешкання дуже популярне для приїжджих із інших міст, які шукають в Києві тимчасові заробітки. Дуже часто переповнені нічліжки створюють дискомфорт, та навіть небезпеку для жителів будинку.
– У квартирі живе зо два десятка невідомих людей різного віку, які часто поводяться хамовито, – скаржаться мешканці будинку.
Читайте: США відхрестилися від звільнення Савченко
Власники квартир у звичайних багатоповерхівках роблять бізнес – в одне помешкання заселяють одразу десятки людей. Ті ж, як правило, курять де завгодно, смітять та випивають. Таке сусідство місцевих звісно не тішить.
– Жодного розподілу в хостелі немає. Туалет і ванна кімната одні для всіх. Живуть гуртом – і навіть з дітьми, – розповідають мешканці будинку.
Тиждень проживання у хостелі – 250 гривень, доба – півсотні. Якщо усі місця зайняті, за 7 днів власник отримує понад 9 тисяч гривень і жодних податків не сплачує.
Загалом у Києві лише з десяток хостелів, які керуються міжнародними стандартами. Однак сотні нелегальних нічліжок продовжують спокійно працювати, перетворюючись на розплідники антисанітарії та злочинності.
А у Дніпровському районі Києва троє робітників до смерті забили чоловіка 48 років, який приїхав до столиці на заробітки і проживав у хостелі.