
1 .Немає грошей у Суркіса – відтак немає легіонерів
Про проблеми з виплатою заробітної плати в Динамо говорив ведучий програми Великий Футбол Олександр Денисов.
Правда це чи ні, ми не знаємо. Однак те, що грошей у президента клубу Ігоря Суркіса стало менше, заперечувати складно. Тим більше, що в країні криза, економіка в стагнації.
Звідки шалені гроші на футбол, якщо українці реально живуть бідності? Тим більше, легіонерам потрібно платити в доларах або євро (та й українцям), що ще підвищує собівартість утримання ФК, якому було б під силу скласти конкуренцію на груповому етапі Ліги чемпіонів.
2. Відсутність стратегії
Поки що ми не бачили в Суркіса чіткої стратегії розвитку клубу. Влітку він каже що потрібен плей-оф ЛЧ, а незабаром, після серії провальних матчів, заявляє про курс на омолодження команди.
Логіки немає, людина діє за обставин тут і зараз. Відповідно, навіть сьогоднішнє омолодження не факт, що стратегія. Можливо, в наступному році в Динамо прийдуть нові Гладкі й Громови, дуже посередні футболісти.
3. Незрозуміла ситуація з агентами
Динамо в останні роки дуже щільно співпрацює з агентом Вадимом Шаблієм і його компанією ProStar. Він привів у клуб серба Радослава Петровича, Олександра Гладкого, Микиту Корзуна, Миколу Морозюка, Артема Громова.
Скільки з них реально підсилило ДК? Більш-менш стабільно грає тільки Морозюк, та й то складно сказати, що він підсилив.
Додамо до цього, кількість ключових футболістів ДК, які на контракті з Шаблієм – Сергій Сидорчук, Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко, Євген Хачериді.
Абсолютно незрозуміло і дуже дивно, чому такий клуб як Динамо, по суті, залежить від одного агента.
Як це впливає на команду? Що з цього має керівництво? Чи Зробило воно висновки, адже футболісти, яких Шаблій приводить у Динамо, асоціюються з сьогоднішніми провалами.
Складається враження, що менеджмент Динамо цілком влаштовує “зона комфорту”, коли гравців у клуб призводить фактично одна компанія. Тоді навіщо селекційний відділ клубу? Чи це просто співпало так і людина (агент) вчасно опинився в потрібному місці й з потрібними клієнтами?
Читайте: 2 поперечини й штанга: Бенфіка неймовірно забила Бешикташу
4. Нестабільність молоді
Гра Віктора Циганкова в Лісабоні – яскраве підтвердження тези вище. Вчора він не вразив, хоча на нього були покладені великі сподівання.
Так, на рівні Карпат Артем Бесєдін і Павло Оріховський виглядають солідно, але ж ми зараз говоримо про конкуренцію на рівні ЛЧ.
Тому якщо навіть Суркіс скаже вболівальника правду – грошей немає, робимо ставку на молодняк, це не означає, що ДК буде претендувати на вихід із групи Ліги чемпіонів.
Але це ні в якому разі не проблема. Це життя, обставини в країні. Неможливо в бідній країні утримувати клуб, який тягатиметься ан рівних із топ-командами Європи.
І порівнювати з 1990-ми не потрібно, адже в 1990-х був ще цілком адекватний радянський ресурс, якими користувалися ті люди, які фінансували ДК. А зараз цього ресурсу немає.
5. Нерозуміння вболівальників
Фанати дійсно до цих пір вважають, що ДК має боротися на рівних із Бешикташем, Бенфікою й Наполі. Але вони забувають, знову-таки, про економічну складову Туреччини, Італії і Португалії в порівнянні з Україною.
Істерика нікому не допомагає. Потрібно прийняти ситуацію й дати зрозуміти тому ж Суркісу, що все нормально – ми готові чекати, роби ставку на молодь. Бути може, у цьому випадку Суркіс, отримавши підтримку вболівальників, швидше зрозуміє, що замість того, щоб підміняти реальність Гладкими й Громовими, краще дійсно зробити ставку на молодь?
Та й взагалі, як команда може бути успішною, якщо на її матчі приходять 5 тис. вболівальників? Матч із Карпатами – порожній стадіон. Це як мінімум некоректно: не ходити на стадіон, не підтримувати, але постійно вимагати. Все одно, що вимагати від депутатів заповнити декларації, а самим залишитися корупціонером.
Відзначимо, 24 листопада Факти ICTV проведуть онлайн трансляцію матчу Ліги Європи Фенербахче – Зоря.