Укр Рус

50 років після вбивства Кеннеді: особистий охоронець президента відкрив таємниці (відео)

50 років після вбивства Кеннеді: особистий охоронець президента відкрив таємниці (відео)

Джон Кенеді був легендарною постаттю. Разом з дружиною Джекі їх називали американською королівською родиною. Смерть Кеннеді а також події, які відбувалися після трагедії, без перебільшення змінили хід американської історії.

22 листопада 1963 року Джон Кеннеді прибув у Даллас в Техасі. Тут, на вотчині консервативних республіканців, молодого президента-демократа не надто любили. Втім, публіка заполонила вулиці міста, щоб побачити президентський кортеж.

Клін Гіл у той день працював в охороні президента.

Зараз дивляться

«Ми підозрювали, що можуть виникнути проблеми. Але не було ніяких попереджень про загрозу, ніякої інформації про серйозну небезпеку», – розповідає він.

За кожним кроком Джона Кеннеді, який слідував вулицями Далласа у відкритому автомобілі, також слідкували десятки фотокамер і новинка того часу – телебачення. Тому вбивство президента – було задокументовано до найменших дрібниць.

Джим Теґ був очевидцем тих подій. Він стояв прямо перед місцем, де загинув Кеннеді. 

«Я побачив президентську машину. Потім через кілька секунд, як мені здалося, хтось кинув петарду. Як потім виявилося, це був перший постріл. Потім була пауза, і один за одним ще два постріли. Я занімів на місці. Ніяк не вірилося, що перед моїми очами вбили президента», – каже чоловік.

Під час першого пострілу Клінт Гіл знаходився у машині позаду президента.

«Я побіг у напрямку президентської машини з думкою заскочити на неї. Коли я майже стрибнув у машину, пролунав третій постріл. Куля влучила в голову. Всю машину, мене, місіс Кеннеді забризкало кров‘ю. Вона намагалася вискочити. Я схопив її, і зробив все, що міг, аби прикрити її. Коли вона сіла назад в крісло, на її коліна схилилася голова президента. Я ліг на них обох і показав машині позаду палець вниз», – розповідає колишній охоронець.

Вбивство президента перевернуло уявлення американців про безпеку перших осіб держави. З того моменту їх усюди супроводжує посилена охорона.

«У 1963 році ми мали 330 агентів. З них лише 34 працювали на Білий Дім. Ми не мали радіо. Подавали сигнали жестами рук. У нас були фотографії осіб, які викликали підозру, і ми намагалися запам’ятали їх обличчя», – каже колишній агент таємної служби США Джеральд Блейн.

Після загибелі Кеннеді, Президенти перестали подорожувати у відкритих автомобілях, служба охорони розширилась до 6,5 тисяч співробітників, а її бюджет у цьому році перевищив півтора мільярди доларів.

//Руслан Петричка, “Голос Америки”, спеціально для «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка