Укр Рус
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

США у нормандському форматі – Путін робить ставку на Клінтон

США у нормандському форматі – Путін робить ставку на Клінтон

Сьогодні російський президент заявив про те, що Росія не проти, щоб США були залучені у нормандський формат. Зокрема, Володимир Путін уточнив, що Москва та Вашингтон працюватимуть паралельно.

Ми поговорили з політологом Миколою Давидюком та дізналися, навіщо Кремлю втягувати у переговори Сполучені Штати Америки.

Далі – пряма мова.

Зараз дивляться

 

Дві причини, чому Путін не проти

Володимир Путін хоче втягнути в конфлікт США. Це ціль, яку він переслідує дуже давно. Російський президент хоче війною в Україні виторгувати певні глобальні бонуси. Це перше.

Друге – комплекс самого Путіна, його неповноцінність.  Він хоче, щоб Росію вважали супердержавою. Саме наявність США за столом підняла б рейтинг і статусність таких переговорів.  Це було б одне з небагатьох кіл обговорень, де Володимир Путін міг би сидіти з президентом США за одним столом.

Після анексії Криму Росію викинули з G8, тому Володимир Путін не може брати участь  у форматах такого рівня.

 

Що хоче виторгувати Росія

– Зрозуміло, що ціль Путіна – не пошук мирних рішень.

Зрозуміло, що ціль Путіна – не пошук мирних рішень. Справжні цілі російського президента – зняття санкцій та легалізація Криму. Виникає питання, чи погодяться Сполучені Штати?

Президент Росії знає червоні лінії, за які він не може виходити. Тому він намагається бути для США другом або ж партнером та вирішувати якісь питання на тому рівні, на який його не пускають.

Нещодавно на одному із засідань Володимир Путін дав догану російським військовим за те, що вони були занадто близько до американського корабля у Чорному морі.

До речі, Факти ICTV про це писали. Деякі учасники засідання російського уряду сказали, що американці нібито заслуговують на такі дії, на що Володимир Путін відповів: Ви що, з глузду з’їхали?

 

Чому саме такий план Москви

Російський лідер пропонує такі формати, бо бачить, що кандидат, якому він симпатизує (Дональд Трамп. – Ред.), не перемагає на виборах у Штатах. Тому Володимир Путін намагається розвивати нові сценарії, бо бачить, що його план не проходить.

Ці заяви орієнтовані на наступного президента США, а не на Барака Обаму. Путін не хоче дружити з Обамою персонально – у нього таких цілей немає.

 

А з ким тоді Путін хоче говорити

Це сигнал більше для Хілларі Клінтон, яка має найбільше шансів стати на чолі США. Тому президент Росії закидає нові сценарії. Бо виходить, що Путін усі старі сценарії вже відіграв, які були розраховані на президента Обаму.

Політика Хілларі може бути іншою, тому Путін намагається міняти формати. Плюс, російський лідер розраховував, що США очолить Дональд Трамп – зараз тенденція, що він може стати президентом, знижується.

 

Як будуть вести переговори

Якщо Володимир Путін натякає на Будапештський формат, то, думаю, що Україна точно не проти. Це формат, де країни гарантували безпеку, коли ми віддали ядерну зброю.

Це вже не буде Женевський формат, буде новий, але схожий до Будапештського.

 

Чому паралельна співпраця

Це внутрішні заморочки, ці слова розраховані на внутрішній електорат.

Але ж насправді треба спільно погоджувати  і вирішувати питання, а не вести паралельні дискусії.

Спілкувався Богдан Амінов.

Володимир Путін, Гілларі Клінтон, Нормандський формат, Росія, США-Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка