10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці

1. Трамп – президент США

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 1

Незважаючи на прогнози експертів, мільярдер Дональд Трамп переміг Хілларі Клінтон на президентських виборах у США.

Передвиборча кампанія республіканця була однією з найскандальніших в усій історії.

Зараз дивляться

Трамп заявляв, що побудує стіну на кордоні з Мексикою для боротьби з нелегальними мігрантами, депортує із США усіх мусульман через підвищений рівень терористичної загрози в країні, допускає розпуск НАТО, вживатиме протекціоністських заходів в економіці для захисту національного виробника, займатиметься передусім внутрішніми справами США і не здійснюватиме міжнародних авантюр.

Усе про вибори президента США читайте тут.

2. Brexit

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 2

23 червня більшість британців на референдумі проголосували за вихід Сполученого Королівства із Європейського Союзу. Для виходу з ЄС Британія повинна застосувати Статтю 50 Лісабонського договору, яка офіційно запускає процес виходу країни із Європейської Спільноти. Уряд Великобританії планує розпочати процедуру виходу у 2017 році.

Водночас жителі Шотландії та Північної Ірландії на референдумі проголосувати за те, щоб залишитись у складі ЄС. Це може породити сепаратистські тенденції. У Шотландії, зокрема, розглядається можливість повторного референдуму про відокремлення від Сполученого Королівства.

Експерти вказують, що небезпека виходу Великобританії з ЄС полягає в тому, що Brexit може послужити прикладом і для інших країн ЄС, внаслідок чого об’єднання припинить існування.

Після оприлюднення результатів референдуму прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон пішов у відставку. Новою главою уряду було обрано Терезу Мей.

3. Кліматичний договір

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 3
У жовтні 2016 року набула чинності Паризька угода про запобігання змін клімату. В основі договору – згода держав на зменшення шкідливих викидів в атмосферу шляхом встановлення спеціальних квот.

Угоду ратифікували більше 70 країн світу, на яких сумарно припадає понад 55% шкідливих викидів парникових газів.

Україна однією з перших ратифікувала Паризькі кліматичні угоди.

Важливо, що серед підписантів договору – США, Китай та Індія – найбільші забруднювачі повітря у світі.

Читайте: катастрофа в Арктиці: фахівці назвали нову загрозу світу

4. Панамські документи

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 4

“Панамські документи” – так назвали найбільший в історії витік конфіденційної інформації про власників офшорів.

У Панамських документах фігурують імена 12 світових лідерів, 128 нинішніх і колишніх політиків і держслужбовців зі всього світу, 29 мільярдерів зі списку Forbes. Також вказані імена відомих акторів, музикантів і спортсменів. В цілому, в Панамських документах згадуються понад 14 тисяч власників великих офшорів.

Згідно з документами, в угодах, що проводилися через панамські офшорні компанії, фігурують 20 українських бізнесменів і політиків, серед них – президент України Петро Порошенко (його реакція), глава НБУ Валерія Гонтарєва, екс-прем’єр Павло Лазаренко, мер Одеси Геннадій Труханов, бізнесмен Мохаммад Захур.

5. Вірус Зіка

На початку 2016 року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про епідемію вірусу Зіка і назвала його загрозою світового масштабу

Вірус Зіка передається через укуси москітів, спричиняючи тяжкі генетичні захворювання. Вірус пошкоджує мозок новонароджених дітей, викликаючи лихоманку, кон’юнктивіт і сильні головні болі. Основна територія поширення – країни Латинської Америки.

Вакцини для протидії вірусу поки що не розроблено.

У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала надзвичайний стан, запроваджений на початку року через масове поширення вірусу Зіка. Водночас, у ВООЗ зазначили, що цей вірус все ще становить значну і тривалу загрозу людству.

6. Зростання терористичної загрози

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 5

Протягом 2016 року світом прокотилася хвиля жахливих терактів. Брюссель, Орландо, Ніцца, Стамбул

Теракти були вчинені терористами-одинаками, яких підозрюють у зв’язках із терористичною організацією Ісламська Держава.

7. Міграційна криза в Європі

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 6

Внаслідок війн та конфліктів на Близькому Сході та Північній Африці, Європа зіткнулася з безпрецедентною із часів Другої світової війни міграційною кризою.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала країни-члени ЄС спільно вирішити міграційну кризу шляхом введення квот на розподіл біженців між державами ЄС. Проти цієї ініціативи виступили декілька країн об’єднання, зокрема Угорщина та Австрія.

Для вирішення міграційної кризи ЄС уклав договір з Туреччиною. Анкара погодилась приймати біженців в обмін на фінансову підтримку.

Міграційне питання продовжує формувати європейський політичний порядок денний. Саме з ним пов’язують падіння популярності багатьох політиків, зокрема Ангели Меркель, та зростання популярності праворадикальних популістських партій.

8. Війна в Сирії

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 7

Протягом 2016 року терористична організація Ісламська Держава втратила більшість захоплених територій внаслідок військових кампаній міжнародної спільноти.

Наразі проходять вирішальні бої за Алеппо – ключове місто Ісламської Держави. Звільнення Алеппо супроводжується авіаударами збройними силами Сирії за підтримки Росії, в результаті яких зафіксовано численні жертви серед цивільного населення.

Читати: Рішення Меркель і Олланда щодо санкцій проти РФ

9. Колумбія

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 8

У Колумбії підписано історичну угоду між урядом та бойовиками Революційних Збройних Сил країни.

Мирний договір ознаменував закінчення 50-літнього збройного протистояння, жертвами якого стали понад 220 тисяч чоловік. Відповідно до тексту угоди, бойовикам Революційних збройних сил Колумбії гарантується амністія і можливість створення власної політичної партії.

Однак на референдумі більшість громадян Колумбії виступили проти угоди з бойовиками на запропонованих їм умовах. Тому існує загроза поновлення протистоянь.

10. Політичне примирення

10 найважливіших світових подій 2016 року у політиці Фото 9

У 2016 році США та Куба офіційно відновили дипломатичні відносини після понад півсолітньої перерви. Попри політичне зближення між країнами, в економіці продовжують діяти американські обмеження на кубинську продукцію.

Відбулась нормалізація політичних відносин також між Росією та Туреччиною. Обидві країни погодилися відновити співпрацю в економічній сфері, а також у спільній боротьбі проти тероризму.

Відносини Москви та Анкари були доволі напруженими після того, як Туреччина збила російський військовий літак наприкінці 2015 року над своєю територією.

Читати:  В Одеській області знайшли великі запаси газу

Brexit, Війна в Сирії, Дональд Трамп, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка