, головна редакторка сайту Вікна

Україна не постачала зброю в Північну Корею – Турчинов

Україна не постачала зброю в Північну Корею – Турчинов

Про це йдеться на офіційному сайті РНБО.

– Україна не постачала ракетні двигуни та будь-які ракетні технології до Північної Кореї. Вважаємо, що ця антиукраїнська кампанія спровокована російськими спецслужбами для прикриття своєї участі в північнокорейських ядерних та ракетних програмах, – резюмував Секретар РНБО України.

Він наголосив, що Україна вважає владний режим Північної Кореї “тоталітарним, небезпечним та непередбачуваним, і підтримує всі санкції проти цієї країни”.

Також минулого місяця Южмаш заперечував, що фабричний комплекс бореться за виживання та продаж своїх технологій за кордоном, зокрема до Китаю.

Зараз дивляться

На його сайті зазначається, що компанія не братиме участь у передачі потенційно небезпечних технологій за межі України, зазначає американське видання.

Крім цього, слідчі Організації Об’єднаних Націй виявили, що Північна Корея спробувала шість років тому викрасти ракетні секрети з українського комплексу. Два північнокорейця були спіймані.

Нагадаємо, сьогодні американське видання The New York Times опублікувала матеріал, на основі експертного аналізу американських спецслужб.

У матеріалі припускається, що успіх Північної Кореї у тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливими завдяки “чорному” ринку закупівель потужних ракетних двигунів, ймовірно, від українського заводу Южмаш у Дніпрі, який має історичні зв’язки з російською ракетною програмою.

До того ж, американські слідчі кажуть, що немає ніяких доказів того, що влада президента Петра Порошенка, який нещодавно відвідав Білий дім, знала що-небудь або мала контроль над тим, що відбувається усередині комплексу.

Тому те, як російські двигуни, названі RD-250, потрапили до Північної Кореї, все ще залишаються таємницею.

Читайте: Якщо Північна Корея не одумається, їй доведеться понервувати – Трамп

Раніше аналітики, оглянувши нові ракетні двигуни, прийшли до висновку, що вони походять від конструкцій, які колись працювали на ракетний флот Радянського Союзу. Саме тому експерти зосередили свої запити на ракетному заводі у Дніпрі, на території, де Росія веде боротьбу, щоб відірвати частину України.

The New York Times додає, що за час “холодної війни” завод виробив найнебезпечніші ракети на радянському арсеналі, у тому числі гігантський СС-18. Завод залишився одним з перших російських виробників ракет навіть після здобуття Україною незалежності.

Ракетний експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень пан Еллеман не міг виключити можливість того, що велике російське ракетне підприємство Енергомаш, що має міцні зв’язки з українським комплексом, відіграло роль у передачі технології двигунів РД-250 до Північної Кореї. За його словами, залишкові двигуни RD-250 також можуть зберігатися на російських складах.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, чи обміняються США та КНДР ядерними ударами.

Олександр Турчинов, Північна Корея, Росія, США, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка