
Таку заяву було розміщено сьогодні на сайті Південмашу.
– Припущення авторів публікації і процитованого ними “експерта” щодо можливого зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до реальності. Ракети і ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності Южмашем не випускалися і не випускаються.
Єдиний серійний двигун, що поставляється в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія Vega), призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками (у тому числі, по силі тяги) не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення, – сказано в заяві.
Читайте: Україна не постачала зброю в Північну Корею – Турчинов
У заяві також наголошується, що Південмаш як державне підприємство повністю дотримується вимог режиму контролю за ракетними технологіями, учасником якого Україна є з 1998 року.
Також Південмаш висловлює жаль з приводу опублікованої The New York Times статті “провокаційного характеру, заснованої на некомпетентне експертній думці”.
Нагадаємо, сьогодні американське видання The New York Times опублікувала матеріал, на основі експертного аналізу американських спецслужб.
У матеріалі припускається, що успіх Північної Кореї у тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливими завдяки “чорному” ринку закупівель потужних ракетних двигунів, ймовірно, від українського заводу Южмаш у Дніпрі, який має історичні зв’язки з російською ракетною програмою.