Холодна “війна” Росії і США: кому перекриють кисень та як це вплине на Україну

Закордонні медіа повідомляють, що експерти Організації із заборони хімічної зброї і досі не отримали доступ до сирійського міста Дума, де два тижні тому відбулась хіматака.
Штати заявили, що Дамаск і Москва намагаються знищити усі докази використання хімічної зброї. І саме тому не пускають туди міжнародних експертів.
Сирія на кінець 70-их, 80-их, 90-их накопичила один з найбільших у світі запасів хімічних, бойових, отруйних речовин. І якщо їх використала у Думі, мають замести сліди.
Тим часом у російському МЗС заявили, що експерти не можуть потрапити до міста через нещодавній удар томагавками, який Америка, Британія та Франція нанесли по об’єктах з виробництва хімічної зброї у Сирії.
Ракетне повідомлення отримав не лише Ассад, але і Путін. Кажуть експерти.
Джерела на Близькому сході ті ж ізраїльські наприклад та і арабські чітко говорять, що перед початком американського ракетного удару по Сирії, усе ППО у Сирії було відключено і включилось лише через 2 години після завершення, тобто з запасом, щоб не дай Бог не потрапити під ракету.
Якщо так, то уся бравада росіян про те, що їхня протиповітряна оборона повністю контролює сирійське небо, виявилася блефом.
Після ракетного удару, Штати вирішили добити росіян новими санкціями. Постійна представниця США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що Америка запровадить їх 16 квітня. Але після цього розгорівся скандал – Трамп начебто був проти, і в результаті не дав згоди. Це знову змусило говорити про особливі стосунки між Дональдом та Володимиром.
Тим часом російський парламент готує свою відповідь Чемберлену, контрсанкційний законопроект, який має заборонити американський імпорт до Росії деяких медичних товарів, програмного забезпечення і ракетних двигунів.
Фарсом закінчилася спроба Роскомнагляду заблокувати популярний інтернет-сервіс Телеграм. Замість цього зупинили чимало сайтів російського бізнесу, ледь не заблокували роботу банків та аеропортів, оскільки у людей виникли проблеми з переведенням коштів і купівлею авіаквитків.
Читайте: Готові ввести нові санкції проти Росії – заява G7
Поки що залишається відкритим питання нових санкцій з боку ЄС та Великобританії за іншу хімічну атаку, у якій Західний світ теж звинувачує Росію – отруєння російського екс-розвідника Скрипаля та його доньки у Солсбері.
Санкції можуть зачепити і таких відомих людей як Роман Абрамович. З’явилася навіть інформація, що йому доведеться продати улюблений футбольний клуб Челсі.
Зухвале отруєння екс-розвідника ГРУ цього тижня обговорювали в ООН. Союзники повністю підтримали позицію Британії.
Військове приниження Путіна у Сирії, вже запроваджені американські санкції проти російських олігархів і підготовка нових пакетів можуть змусити Путіна відігратись на Україні. Допускають політологи і дипломати.
До чемпіонату світу з футболу Путін різких кроків не робитиме. Тому можливу ескалацію на Донбасі, у разі подальшого загострення стосунків Москви і Вашингтона, військові експерти прогнозують на вересень.
Нагадаємо, Угорщина втретє блокує проведення засідання Комісії України з НАТО на міністерському рівні.