Шукають варіанти використання активів РФ: Німеччина та Британія заявили про спільну роботу

Британський прем’єр Ріші Сунак і канцлер ФРН Олаф Шольц продовжать роботу над вивченням варіантів використання заморожених активів РФ.
Про це стало відомо з опублікованої спільної заяви лідерів за підсумками їхніх переговорів у Німеччині.
– Ми віддані роботі разом у рамках “групи семи” (…), для вивчення варіантів, у рамках яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України відповідно до наших законодавчих систем і міжнародного права, – зазначено в заяві, опублікованій на сайті Даунінг-стріт.
Крім того, політики зазначили, що будуть прагнути “чинити значний тиск для зниження доходів Росії від енергоресурсів та інших сфер, а також посилювати санкції і боротися з обходом санкцій”.
Співпраця ФРН і Британії у сфері “зеленої енергетики”
Велика Британія і ФРН у рамках партнерства у сфері “зеленої енергетики” також домовилися про співпрацю з виробництва відновлюваної енергії в Північному морі.
– Ми співпрацюватимемо у сфері виробництва відновлюваної енергії з Північного моря, – заявили вони.
Зокрема, йдеться про морську вітроенергетику та співпрацю у сфері “зеленого водню”.
– Ми зробимо необхідні кроки, щоб забезпечити безпеку нашої берегової життєво важливої інфраструктури, – повідомляється в заяві.
Зазначається, що ФРН і Британія тісно співпрацюють для сприяння енергетичного переходу, декарбонізації промисловості та транспорту.