Зеленський і Байден підписали двосторонню безпекову угоду

На полях саміту G7 в Італії президенти України і США – Володимир Зеленський та Джо Байден – підписали двосторонню безпекову угоду.
Про це президенти повідомили під час спільної пресконференції.
Безпекова угода між США та Україною
Американський лідер пояснив, що метою угоди є довгострокова підтримка України.
– Наше завдання – допомогти обороні України та захистити її від домагань у довгостроковій перспективі. Це потрібно, щоб Україна мала власні спроможності захищатись від російських військ у майбутньому, – сказав він.
Джо Байден наголосив, що не американські війська будуть захищати Україну, а допомога буде здійснюватись через озброєння та боєприпаси, через надання даних розвідки та тренування українських військ у Європі та США.
Також передбачаються інвестиції в українську військово-промислову базу для забезпечення можливості України розробляти власну зброю. Голова Білого дому наголосив, що йдеться і про відновлення української енергетичної системи, яка постраждала від російських ударів.
– Ці напрямки та інші – викладені в даній угоді, – сказав він.
Що передбачено в безпековій угоді з США
Як повідомляє Reuters, угода передбачає зміцнення оборони України від російських загарбників протягом наступних 10 років.
Крім того, угода має стати кроком на шляху до членства України в НАТО, йдеться в тексті угоди.
– Сторони визнають цю угоду як підтримку мосту до можливого членства України в альянсі НАТО, – йдеться в тексті.
Водночас у документі передбачено, що в разі збройного нападу або загрози такого для України вищі посадові особи США та України зустрінуться протягом 24 годин, щоб проконсультуватися щодо заходів у відповідь і визначити, які додаткові потреби в обороні необхідні офіційному Києву.
Відповідно до угоди, Сполучені Штати знову заявляють про свою підтримку захисту Україною свого суверенітету і територіальної цілісності.
– Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україні необхідні значні Збройні сили, потужний потенціал і постійні інвестиції в оборонну промислову базу, які б відповідали стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО), – йдеться в тексті.
Також, згідно з документом, Сполучені Штати мають намір надавати довгострокову матеріальну, навчальну, консультаційну, розвідувальну, охоронну, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розбудови українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримувати майбутню агресію.
Переглянути повний текст безпекової угоди між США та Україною можна за посиланням.
Безпекова угода США та України
Підписання документа відбулося під час зустрічі лідерів двох держав.
Таким чином США стали 17-ю державою, з якою укладено двосторонню безпекову угоду на виконання положень Вільнюської декларації G7.
Першою країною, яка підписала таку двосторонню угоду, була Велика Британія.
Напередодні прессекретар глави держави Сергій Никифоров анонсував підписання безпекової угоди між Україною та США на саміті НАТО у Вашингтоні або ж групи G7 в Італії.
Проте вже сьогодні Володимир Зеленський заявив, що документ буде підписано саме 13 червня під час його зустрічі з Джо Байденом.
15-ю країною, з якою 31 травня було підписано безпекову угоду, була Норвегія, а 16-ю стала Японія.
Раніше Україна також підписала безпекові угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією та Ісландією.
