У Британії стартували дострокові вибори до парламенту, на яких прогнозують перемогу лейбористам

У Сполученому Королівстві у четвер вранці розпочинається голосування на дострокових парламентських виборах. Як пише CNN, вибори сприймаються як своєрідний референдум щодо 14 років правління консерваторів.
У Великій Британії стартували вибори
Як повідомив BBC, виборчі дільниці у 650 округах Англії, Уельсу, Шотландії та Північної Ірландії відкрилися о 7:00 за місцевим часом і працюватимуть до 22:00. Одразу після цього розпочнеться підрахунок голосів і з’являться результати екзитполу.
Голосування стартувало після шеститижневої кампанії, під час якої всі партії “прочісували” країну у пошуках голосів виборців. Значна частина дебатів точилася навколо економіки, вартості життя, стану державних послуг у Британії, а також податкової та імміграційної політики. Однак майже не обговорювалися відносини Британії з Євросоюзом.
Після загальних виборів 2019 року, на яких Борис Джонсон здобув переконливу перемогу, у Британії було три прем’єр-міністри-консерватори.
У липні 2022 року Джонсон заявив, що залишає посаду після низки скандалів. Тоді уряд очолила Ліз Трасс, яка перебувала на посаді лише 45 днів – це найкоротший термін перебування на посаді прем’єр-міністра Британії. У жовтні її замінив Ріші Сунак.
Політичні аналітики прогнозують, що за результатами голосування до влади в країні вперше за 14 років прийдуть лейбористи. Очікується, що за підсумками виборів лідер Лейбористської партії Кір Стармер стане наступним прем’єр-міністром і замінить Сунака.
Опитування громадської думки свідчать, що партія Стармера може отримати переконливу перемогу.
Детальніше про Стармера та як його можливий прихід до влади у Британії вплине на підтримку України, ви можете прочитати у розборі Фактів ICTV з політологом.