Укр Рус
Потребує перевірки
, редакторка стрічки

Санкції США не зупинили поставки чипів до Китаю – FT

Заборона США на постачання чипів до Китаю не зупинила їх потік – FT
Фото: Pixabay

Незважаючи на обмеження США, постачання процесорів допомагає китайським стартапам розвивати технології штучного інтелекту.

Про це пише Financial Times.

Ціна оренди хмарних сервісів із використанням провідних чипів штучного інтелекту Nvidia нижча у Китаї, ніж у США, що вказує на те, що передові процесори легко досягають китайського ринку, незважаючи на експортні обмеження Вашингтона.

Зараз дивляться

Чотири невеликі китайські хмарні провайдери стягують з місцевих технічних груп приблизно $6 на годину за використання сервера з вісьмома процесорами Nvidia A100 у базовій конфігурації. Невеликі постачальники хмарних технологій у США стягують близько $10 за годину за те саме налаштування.

Низькі ціни є ознакою великої кількості чипів Nvidia в Китаї та обходу заходів США, спрямованих на запобігання доступу до передових технологій.

A100 та H100 є одними з найпотужніших прискорювачів штучного інтелекту Nvidia і використовуються для навчання великих мовних моделей, які працюють у застосунках штучного інтелекту.

Читайте також
США розширили санкції проти кораблів і компаній з Індії, які допомагали РФ постачати скраплений газ
США запровадили санкції проти ще двох суден і компаній, що постачають російський скраплений газ

Заборона США на постачання чипів до Китаю

З осені 2022 року компанії з Кремнієвої долини заборонено постачати A100 до Китаю, а H100 ніколи не продавався у цій країні.

Зазначається, що сервери, вироблені компанією Supermicro з Кремнієвої долини й оснащені вісьмома чипами H100, досягли пікової ціни продажу в 3,2 млн юанів після того, як адміністрація Байдена посилила експортні обмеження в жовтні. З тих пір ціни впали до 2,5 млн юанів, бо обмеження постачання ослабли.

Торговці в Малайзії, Японії та Індонезії часто відправляють сервери Supermicro або процесори Nvidia в Гонконг, а потім перевозять їх через кордон до Шеньчженя.

Китай, санкції, США, Штучний інтелект
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка