Укр Рус
Опитування
Опитування
, редакторка стрічки

Число працевлаштованих біженців з України в Німеччині зростає

впо виплати переселенці біженці
Фото: Getty Images

Понад 1,1 млн українських біженців швидше адаптувалися на ринку праці в Німеччині порівняно з іншими групами біженців.

Про це свідчать дані, опубліковані Федеральним інститутом демографічних досліджень у Вісбадені (Bundesinstitut für Bevölkerungsforschung, BIB) у четвер, 24 жовтня.

Показники зайнятості серед біженців з України в Німеччині демонструють зростання працевлаштування майже вдвічі з весни 2022 року – тоді відсоток тих, хто працевлаштувався, був лише 16%. Влітку 2024 року ця частка сягнула 30%.

Зараз дивляться

Працевлаштування у Німеччині – основні труднощі

Українці у ФРН, опитані під час соціологічного дослідження, розповіли, що під час влаштування на роботу стикаються з перешкодами.

Зокрема, йдеться про відвідування мовних курсів, які забирають практично весь робочий час. Водночас знання німецької мови – ключова вимога для претендента.

Ще відчутні труднощі виникають в українських матерів, яким нема з ким залишити дитину. Рівень зайнятості матерів із маленькими дітьми становить 22%, а з дітьми шкільного віку – 32%.

Додаткову проблему створюють кон’юнктурні вимоги у сфері німецької медицини. Тут Німеччина переживає серйозний дефіцит робочої сили, але українські фахівці не залучаються повною мірою через недостатнє знання мови та необхідність підтвердження іноземної кваліфікації.

Читайте також
Шольц закликав українських біженців у Німеччині влаштуватися на роботу
Олаф Шольц

Джерело: Deutsche Welle
Біженці, Україна-Німеччина
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка