Укр Рус
, редактор стрічки

Уряд мільярдерів: загальний капітал команди Трампа перевищує ВВП низки країн

Дональд Трамп
Фото: Getty Images

Обраний президент США Дональд Трамп, перед вступом на посаду 20 січня, вже визначився зі своєю адміністрацією та урядом.

І цього разу, як це називає видання Axios, це буде уряд мільярдерів, навіть не враховуючи найбагатшу людину у світі Ілона Маска, який також долучиться до команди Трампа.

Уряд мільярдерів Трампа

– Це не гіпербола, якщо назвати його урядом мільярдерів. Якщо він діятиме як уряд мільярдерів, як стверджують демократи, це може стати випробуванням і потенційно заплямувати популістську спадщину Трампа, – пише Axios.

Окрім Трампа, Маска та його колеги, глави Департаменту ефективності уряду (DOGE) Вівека Рамасавамі, щонайменше 11 мільярдерів обійматимуть ключові пости в адміністрації обраного президента США.

Зараз дивляться

Як зазначає видання, їх обрали для керівництва міністерствами фінансів (Скотт Бессент), торгівлі (Говард Лютнік), освіти (Лінда Макмахон), внутрішніх справ (Даг Бургум), Адміністрацією малого бізнесу (Келлі Леффлер) і НАСА (Джаред Айзекман).

У четвер увечері Трамп оголосив, що технологічний інвестор Девід Сакс, один із перших керівників PayPal і головний союзник Маска, буде при Білому домі виконувати обов’язки “царя з питань штучного інтелекту і криптовалют”.

Фінансиста Стівена Файнберга висунули на посаду № 2 у Пентагоні; родичів Трампа Чарльза Кушнера (посол у Франції) і Массада Булоса (радник із Близького Сходу) призначили на дипломатичні посади разом із донором-мільярдером Ворреном Стівенсом (посол у Великій Британії).

Ще чотири високопоставлених призначенця не мільярдери, але мають сотні мільйонів: знаменитий лікар Мехмет Оз (адміністратор Medicare і Medicaid), генеральний директор Fiserv Френк Бізіньяно (комісар із соціального забезпечення), виконавчий директор із нерухомості Стівен Віткофф (посланник на Близькому Сході) і виконавчий директор із видобутку нафти й газу Кріс Райт (Міністерство енергетики).

Згідно з дослідженням Axios і некомерційної організації Americans for Tax Fairness, сумарний капітал одного тільки кабінету Трампа становить щонайменше $10 млрд. Однак ця оцінка, ймовірно, занижена, зазначає видання.

– З урахуванням Маска, Рамасвамі та інших багатих призначенців чиста вартість адміністрації Трампа, ймовірно, перевищує ВВП сотень країн, включно з Фінляндією, Чилі та Новою Зеландією. Для порівняння, кабінет президента Байдена, за даними Forbes, на момент вступу на посаду мав загальний капітал у $118 млн, – ідеться в матеріалі.

Як вважає видання, “позолочений кабінет Трампа” є продуктом виборів, на які мільярдери витрачали як ніколи в історії США – переважно від імені республіканців.

Проте, нагороджуючи стількох своїх найбільших донорів і союзників-мільярдерів значними посадами, Трамп ризикує “пролетіти занадто близько до сонця”, пише видання, оскільки кожен призначенець-мільярдер – це “мінне поле з конфліктами інтересів та етичними проблемами”.

На думку видання, розгляд такого уряду лівими силами, як-от демократи в США, може підстьобнути популістську політику, яку відстоює сенатор-демократ Берні Сандерс, дозволяючи називати сьогоднішню Америку “олігархією”.

Читайте також
Серйозна загроза: Рютте попередив Трампа про небезпеку поганої мирної угоди для України
Зустріч Рютте з Трампом

Джерело: Axios
Ілон Маск, Білий дім, Дональд Трамп, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка